Autor Zpráva
Ralph
Profil *
Chtel bych prejit ze statickych stranek na nejaky sikovny CMS, jedna se mi o to vytvorit web kde ho budu moci upravovat a aktualizovat pres administraci. Uz me nebavi aktualizovat clanky a informace pres dreamweaver a nasledne nahrat pres ftp.

Snad jedinou podminkou je aby byl i pro komercni ucely.
Martin Snížek
Profil
Hodně populární a asi i kvalitní jsou WordPress a TextPattern, pro statické stránky je dobrý LucidCMS. Jinak pro srovnání a výběr doporučuji web Opensourcecms.com.
Ralph
Profil *
Tak testuji limbo, ale zarazilo me ze nepouziva xhtml a tudis tabulky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ralpha:
XHTML a tabulkový layout se nevylučují. Ten jazyk se co se týče sémantiky a struktury od HTML vůbec nijak neliší. Ideální volbou je HTML a beztabulkový layout.
thingwath
Profil
Dvě hodiny, hm, počítal jsem tak pět. Zase jsem někoho podcenil.
Chamurappi
Profil
Bravo, dvě minuty. Co bych si počal bez dvorního šaška.
Dero
Profil
thingwathe, tuhle otázku neber nijak zle, jen mě to zajímá: Proč takhle reaguješ?

Vím, že jde o Chamurappiho, na kterého máš pifku, ale on má v tomto případě naprostou pravdu a reaguje střízlivě k tématu - o co tedy jde?
thingwath
Profil
Unavuje mě dívat se neustále na to, jak stačí říct cokoliv a zdali tomu lidé uvěří není otázkou toho jak dobře to zní, jestli to dává smysl nebo kdo to řekl, ale pouze prostě kolikrát se to zopakuje. Když jsem si ten Ralphův příspěvek přečetl, bylo mi okamžitě jasné, že se tu velmi brzy zjeví Ch. se svým učením. A to je jenom jeden takový z mnoha. Dobře, asi začínám být trochu moc nervní.
Anonymní
Profil *
ale to přece není chamurappiho učení - spousta lidí si automaticky spojí tabulky s html a xhtml s beztabulkovým layoutem. já už občas fakt mám chuť udělat xhtml strict tabulkový layout jen jako provokaci a jediné, co mi v tom brání je, že bych se v těch vláčkách nevyznala :-)

Ale k tématu. Zrovna to vypadá tak, že bych taky potřebovala cms pro kamaráda, který o hatlamatla neví nic. Potřeboval by to na webík s pár stránkama, kde bude něco statického textu a pak aby mohl psát novinky. tam by k tomu ani nemusely být komentáře ... byl by na to dobrý ten lucid cms? jde mi hlavně o použitý wysiwyg - aby byl pohodlný, doctype je mi v celku ukradený
SuE
Profil
oj, to sem byla já :-)
thingwath
Profil
Já jsem ho samozřejmě chtěl jemně upozornit, nicméně pak mi došla zbytečnost něčeho takového, protože že Ch. zareaguje je prostě jistota. Vážně začínám chytat nějakou špatnou náladu, asi bude nejlepší mě ignorovat.

Co se týče toho CMS, myslím, že by měla být celkem samozřejmost nějaká šablona, kde by se to dalo snadno předělat. Pak tu bývá kód co generuje přímo systém a v šabloně není (zdravím autora DokuWiki), to je problém. Dobrý systém je takový, kde takový kód není.
Chamurappi
Profil
Reaguji na thingwathe:
Unavuje mě dívat se neustále na to, jak stačí říct cokoliv a zdali tomu lidé uvěří není otázkou toho jak dobře to zní, jestli to dává smysl nebo kdo to řekl, ale pouze prostě kolikrát se to zopakuje.
Tak si vydloubni oči lžící na boty a už má slova neuvidíš.
Pocit velmi podobný tomu, který popisuješ, mě dohnal ke stvoření Webylonu. Stokrát opakovaná lež začala být vnímána jako svatá pravda. Vytvořila si vlastní kontext, zcela odtržený od reality, do něhož každá další teze (třeba i přepisující dějiny) okamžitě dokonale zapadla. Nakonec ani nejde o skutečné specifikace, ale o pocit loajality k W3C. Jednou z typických lží, jejíž význam jsem dříve podcenil, je, že XHTML oproti HTML zakazuje některé formátovací techniky. Zní to dobře? Dává to smysl? Říká to guru? To je šumák, najdeš to na tisících webů, v knížkách, v časopisech a miliony webmasterů tomu odhodlaně věří. Ty stejné miliony spokojeně užívají staré dobré HTML, aniž by si to uvědomovaly.

Reaguji na Ralpha:
Pokud jsi alter-ego thingwathe, pak se ti omlouvám, že jsem zopakoval to, co již dávno víš. Pokud nejsi, pravděpodobně ses dozvěděl o XHTML něco, cos nevěděl. Mimochodem, zmiňované tabulkové Limbo má <!doctype> jazyka XHTML.
Chamurappi
Profil
Jejda, tady se toho za poslední hodinu událo. Tak pardon, že jsem vyprovokoval thingwathe k útěku od tématu.
thingwath
Profil
To co popisuješ se dá z mého pohledu zcela bez problémů aplikovat nejen na dění kolem W3C ale klidně i na Webylon. Určitě by bylo fajn bojovat proti mýtům a stokrát opakovaným lžím. Nevím jestli zrovna tak, že to prostě otočíme. Ale je možné, že až hlas webylonu bude znít stejně silně jako poskoků W3C, tak se oboje navzájem vyruší a bude pokoj.

Mimochodem mám na sobě brejle a dloubat si s nima oči lžící na boty by bylo náročnější než normálně a asi bych to nezvlád.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0