Autor Zpráva
Sef_Lama
Profil
Dobrý den ve spolek :)

Chtěl jsem se zpat , zda je vůbec možné využít ke své praci (komerční tvorba webu), něják již existující redakční systém ?

A to na úrovní bud celého balíku open source nebo jeho přeprogramovaní podle svých vlastním potřeb ?
Nedojde k porušení licence ? (v licencích k uživají se prave orientuji slabe - jeste jsem žadny cizi SW nepoužil k ničemu) ...

Napriklad, kdyby se mi libilo neco z redakcniho systemu A a neco z redakcniho systemu B a ja to zkombinoval a udelal z toho neco noveho ? Jak to vidite po teto strance - licence (jake by to muselo byt vydani licence) + jake je omezeni + zda se to možné a nebo není vůbec ....

Nebo mi prosim poradte co delat kdyz potrebuju rychle redakcni system a mam malo casu jej cely od nuly vytvaret :/ ... JEstli se da neco kloudneho vymyslet ?
koudi
Profil
To záleží na konkrétní licenci daného RS, musíš si to přečíst a pak jistíš, co vlastně smíš a co ne.

Nebo mi prosim poradte co delat kdyz potrebuju rychle redakcni system a mam malo casu jej cely od nuly vytvaret :/ ... JEstli se da neco kloudneho vymyslet ?
Je dobrý si jeden napsat a v každym dalšim projektu pak používat jeho části.
Railbot
Profil
Vetsina RS, ktere najdes vsude mozne ruzne ke stahnuti, tak podlehaji licenci GNU GPL (general public licence). Presne zneni licence si lze vyhledat i prelozene do cestiny (je napriklad zde), ale pro tebe je asi hlavni, ze takovy redakcni system si muzes stahnout, nainstalovat, pouzivat, muzes si v nem udelat zmen kolik jen chces a sirit ho dal. Jen s tim, ze musi byt zachovany udaje u puvodnim autorovi + nejake dalsi nalezitosti vyplyvajici z dane licence, ale na to uz se tolik nehledi a ani ja sam ty podminky presne neznam.
jozob
Profil
Ešte k tej licencii. Ak použiješ redakčný systém ktorý je šírený pod GPL, musíš poskytnúť zákazníkovi rovnaké práva, aké boli poskytnuté Tebe. To jedna z kľúčových myšlienok GPL.
Tomik
Profil
Sef_Lama
Trochu prakticky: většinou jsou systémy stavěné na open source šířeny i u komerčních záležitostí zdarma. Jediné co je placené je instalace, vzhled, popř. nějaké pluginy, avšak do těchto částek lze zahrnout i úpravu celého systému.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0