Autor Zpráva
javor
Profil *
Zdravím,

mám menší problém s Wordpressem, resp. s diakritikou v něm. Na webu www.mistrovstvi-sveta.com mi nedělá problém diakritika v textu psaném ve wp-adminu (samotné články). Zaboha ale nemohu přijít na to, kde nastavím české kódování v ostatním textu (menu, hlavička, patička....).

Ještě bych se rád zeptal na to, kde a jak se nastavuje editace kódů. Když chci ve wordpressu editovat, nevidím nikde kolonku "Update file", ale jen "Tento soubor můžete upravovat, pokud je zapisovatelný."

Díky za odpovědi

Javor
bojars
Profil
Zaboha ale nemohu přijít na to, kde nastavím české kódování v ostatním textu (menu, hlavička, patička....).

javor a v čom si písal to menu? V kóde to vyzerá tak, že je to písané v NotePade, ten má kódovanie Windows=1250 a stránka je v UTF8.
bojars
Profil
Update file", ale jen "Tento soubor můžete upravovat, pokud je zapisovatelný

Treba to nastaviť pre vlastnosť adresára cez FTP, trebárs v Total Commander-i.
javor
Profil *
To bojars: Ať změním kodování na windows-1250 nebo na utf-8 (to je tam teď), tak mi připadá, že to na stránky nemá žádnej vliv.

Když v prohlížeči /explorer/ změním kódování stránky na windows-1250, tak se zobrazí korektně písmo v hlavičce, ale zase je nečitelný samotný obsah. Když vrátím na UTF-8, obsah je v poho, ale nečitelná je pro změnu hlavička...

Díky za odpovědi

Javor
javor
Profil *
to bojars:

kde konkrétně to mám v total commanderu nastavit? když dám vlastnosti adresáře, zobrazí se pouze data změn souboru a když dám v commanderu "Soubor" - "Změna atributů" a zaškrtu všude "zápis" tak to ve wp-adminu stejně přepisovat nejde.. :o/

Javor
javor
Profil *
to bojars:

kde konkrétně to mám v total commanderu nastavit? když dám vlastnosti adresáře, zobrazí se pouze data změn souboru a když dám v commanderu "Soubor" - "Změna atributů" a zaškrtu všude "zápis" tak to ve wp-adminu stejně přepisovat nejde.. :o/

Javor
bojars
Profil
Pozri sa na toto:

http://www.jakpsatweb.cz/cestina-problemy.html

(ak chceš robiť úpravy šablóny na svojom kompe stiahni si editor PSpad a nastav si v menu Formát kódovanie UTF8)

Pre Total Commander:

http://www.totalcommander.cz/faq/ftp.asp#permissions
javor
Profil *
@ bojars: Tak jsem již uložil stránku v tom PSpadu, na webu to tedy fachá. Ale nemůže nastat problém s indexováním stránek vyhledávači? Přeloží si například Seznam robot toto: <title>MistrovstvĂ­ svÄ›ta 2006 NÄ›mecko | MS 2006 fotbal</title> správně?

Koukal jsem i na jiné weby (např. www.panacek.com) a tam sic mají kodování UTF-8, kod se jim zobrazuje správně (s diakritikou) (např title).

THX moc
bojars
Profil
Ja mám v zdrojovom kóde Tvojej stránky:

<title>Mistrovství světa 2006 Německo | MS 2006 fotbal</title>
javor
Profil *
@ bojars: Děkan moc, už to všechno fachá... ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0