Autor Zpráva
Charlie
Profil
Je mi jasné, že mě za moji úvodní ukázku diskusní puristé ukamenují, už dlouho ale řeším dilema, který CMS použít pro svoje nové připravované stránky.

Moje požadavky:
1) CMS pro blog a pár stránek okolo
2) Přehledné administrační rozhraní
3) Pluginy
4) Šablonový systém, žádné PHP apod.
5) Texy! je plus

Uvažoval jsem o WordPressu nebo TextPatternu, ale každý má své nevýhody. WordPress je uživatelsky příjemný, ale šablonové řešení ho činí nepoužitelným. A taky, jak říká dgx, je to balast, kousky kódu slepené dohromady. TextPattern má výborný šablonový systém, ale pluginy už nemá vyřešeny tak dobře a administrační rozhraní je celkově horší.

Pak by se zde nabízel ještě BLOG:CMS, v jehož administraci se vůbec nevyznám.

Co používáte vy, nebo co byste mi doporučili? Vlastní CMS? :)
thingwath
Profil
Já si myslím, že Drupal je dost fajn, ale ze začátku může být jeho administrace trochu nepřehledná.
Leo
Profil
Drupal jsem videl jen z rychliku, ale prislo mi, ze tam naopak moc nastavovat neni co, treba kde se nastavuje vzhled atd. Leo
Charlie
Profil
Drupal vypadá dobře. Na první pohled je to velice obsáhlý systém, možná to bude pro mě to pravé. Díky.
thingwath
Profil
Nastavovat tam rozhodně je co, ale než se v tom člověk zorientuje, chvilku to trvá.
Charlie
Profil
Ano, na to už jsem také přišel. Zdá se, že Drupal toho umí několikanásobně víc než TextPattern, přitom je jeho balíček pouze o pětinu větší.
Ivorius
Profil
Několikanásobně víc je přehnané slovo. Navíc, ne každý chce mít několikanásobně víc. Třeba mu stačí právě to co vypsal v 5 ti bodech a pak je textpattern o dost lepší.
Acci
Profil
WordPress je uživatelsky příjemný, ale šablonové řešení ho činí nepoužitelným.
No, mně se zase šablonovací systém WordPressu hodně líbí.
Charlie
Profil
Acci: Na druhou stranu je ale snadné udělat chybu, a pak nastane parse error PHP.
Leo
Profil
"Na druhou stranu je ale snadné udělat chybu"

Coz by mel CMS system kontrolovat a nepustit to dal, Leo
Spikee
Profil
Mne najviac vyhovuje RS2.

Inak, nechcel si si vytvoriť redakčný systém sám?
Acci
Profil
Charlie
IMHO není problém šablony testovat na nějakém jiném serveru, třeba si je připravit na localhostu. Jako naprostou výhodou považuji to, že si můžu šablonu upravit přesně podle sebe.
Al Bunda
Profil *
Joomla http://www.joomlaportal.cz/ jednoduche ovladani, me se alespon libi. Urcite stoji za vyzkouseni. Hledal jsem taky nejaky vhodny RS a vybral jsem si tento. Pokud chces napis mi na ICQ 166860518 ukazi ti nejake stranky co jsem v tom delal.
Cajda
Profil *
Joomla je dobrá, ale mám s ní i mambem špatnou zkušenost, je háklivá na úpravy PHP na serveru a občas nečekaně něco nefunguje, taky mi vadilo jak je pomalá její administrace, nakonec jsem utekla k e107.
Spikee
Profil
Joomla
Pre mňa bolo spočiatku jej ovládanie a sprevádzkovanie veľmi zložité.
A tiež sa layout dosť ťažko prevádza do css
Al Bunda
Profil *
Cajda - zatím mě naštěstí nepostihlo to, že by něco nečekaně nefungovalo, jde o to čemu říkáš pomalá administrace. Mě vyhovuje, kdo chce vyzkouší, nikoho nepřemlouvám. Vybíral jsem mezi 5 RS a tento se mi líbil ze všech nejvíc. e107 vyzkousim pokud se mi bude líbit tak není co řesit. V Joomle jsem dělal web kolegovi a on je rád, ze vkladá články v prostředí podobném Wordu, on to sejvne a jsou tam, kde maji být.
Spikee - no ja mel stesti ze jsem se do ovladani dostal behem 30 min mozna ani ne. Tady je videt, ze nemusi vsem vyhovovat to co vyhovuje me. Layout jsem nezkousel tak nevim.
Bruno
Profil *
Al Bunda
neví někdo, jak upravit vzhled v joomle - dělá se to přes administrační rozhraní, nebo se upravuje PHP kód?
pE eLL
Profil
Bruno:

upravujes tam pouze html a css kod

a ano jde to i pres administracni rozhrani
kortas
Profil *
používám drupal- sem fakt spokojenej. Když do toho pronikneš, dá se tam pak nastavit a dodělat spousta věcí a stránky máš přesně jak chceš
yumpa
Profil *
Také bych doporučil Joomlu. Kromě již zmíněného Joomlaportálu koukni i na escope.cz. Je tam návod jak začít.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0