Autor Zpráva
juraj2
Profil *
Mohli by ste prosím zhodnotiť môj vlastný redakčný systém Blueworld. Jeho oficiálna stránka je http://blueworld.unas.cz/
Je kompletne XHTML 1.1 a je založený na šablónach. Obsahuje množstvo funkcii a je samozrejme open source. Je určený hlavne pre blogy a pre internetové časopisy. Bol by som veľmi vdačný, keby ho niekto otestoval a povedal mi, čo mám zlepšiť.
Acci
Profil
Je kompletne XHTML 1.1
Není.

bezpečnosť
To bych pochyboval, když není ani ošetřeno sql injections.

rýchlosť
To si taky vyškrkni, zpracovávat Texy až při zobrazení stránky je zbytečně pomalé.

antispywerová ochrana
To je co?

Instalční balíček v 7Zip taky dvakrát nepotěší, i když je to asi nejelepší formát, není tak rozšířený jako ZIP nebo RAR. Přijde mi to jaký zajímavý redakční systém, ale plný zbytečných chyb.
llook
Profil
Je kompletne XHTML 1.1
Není.

Pokud je to upravitelný šablonama, tak na tom tolik nesejde. Můžeš si udělat třeba -//IETF//DTD HTML 2.0//EN šablonu. Ale taky mi už ten X-fetiš začíná pomalu lézt krkem (a to jsem ještě tak před rokem byl zarytým příznivcem XHTML).

A šablonou lze taky zařídit, aby odkazy na hlavní stránku nemířili na index.php, ale na /

čo mám zlepšiť
Mohla by být podpora pro "cool URI", to znamená, že by adresa nebyla /clanok.php?ID=123, ale třeba /clanok.php?instalacia-systemu-blueworld
Má to vliv na pozice ve vyhledávačích. Klíčová slova v adresách sice sama o sobě nemají až tak silný vliv, ale často je adresa použita jako text odkazu a tam je to fajn.

Možná by nebylo od věci použít něco rozšířenějšího než 7zip. Třeba tar.bz2, ten má taky slušný kompresní poměr (a vytvoříš ho myslím i tím Total Commanderem).
Acci
Profil
je zbalený v archíve 7-zip kvôli jeho menšej rýchlosti.
To jsem nějak nepochopil, asi je myšleno velikosti. Pokud to opravdu tolik na té velikosti záleží, stačí Smarty nahrodit něčím menším, rychlejším a jednodušším a taky vyhodit Texy, které je v souboru umístěno dvakrát.

Jinak mi celkem vadí malá upravitelnost kódu, hodně HTML kódu je umístěno v PHP, což není nejšťastnější řešení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na juraje2:
Promiň, že se příliš nevyjádřím k tématu. Na oplátku ho vytáhnu nahoru ve výpisu aktivních diskusí, takže se třeba vyjádří někdo jiný.
Onu proklamovanou přednost, tedy XHTML kód, považuji za vadu. Stojí-li tvůj redakční systém na šablonách, tak druh značkovacího jazyka ani nemusíš uvádět, ne?

Reaguji na Acciho:
Není.
Než jsem začal svojí přítomností oblažovat tuto diskusi, často jsi zde vytýkal lidem s <!doctype> obsahujícím XHTML 1.1, že ve skutečnosti XHTML 1.1 nepoužívají, pokud ho neposílají s MIME typem „application/xhtml+xml“. Měl jsi vlastně pravdu, ale u webů užívajících XHTML 1.0 jsi mlčel. Jako, kdyby byl mezi těmi verzemi rozdíl. Není. Ani jedna z těch dvou specifikací konkrétní MIME typ nepřikazuje, ani nezakazuje. Kdo používá XML syntaxi při MIME typu „text/html“, ten porušuje specifikaci HTML 4 a spoléhá na chyby prohlížečů (ne na toleranci chybného kódu) a je úplně jedno, jestli má v <!doctype> verzi 1.0 nebo 1.1 nebo tam <!doctype> vůbec nemá.
juraj2
Profil *
Ospravedlňujem sa za trápne preklepy, "kvôli menšej rýchlosti" má byť "kvôli menšej veľkosti" a "antispywarová" ochrana má byť "antispamová ochrana". Nad tými "cool URI" som rozmýšľal, ale počul som aj také názory, že to význam pre vyhľadávače nemá. Nepáči sa mi, že sa tým adresa zbytočne komplikuje. Miesto krátkeho "clanok.php?ID=20" je "clanok.php?historia-internet-explorera". Ale súhlasím, že nie každý môže mať rovnaký názor a tak tam tú funkciu dám, ale bude sa to dať vypnúť. Tak bude spokojný každý. S tým XHTML to myslím tak, že po inštalácii Blueworldu je stránka validná podľa validátora W3C. Ked si niekto zmení šablónu alebo v článku použije nevalidný HTML kód tak je to samozrejme na ňom. O doctype a MIME type som čítal ale ja sa riadim niečim pevným, na čom sa dá dohodnúť, a to je validátor. Ked vo validátore zistíte nejakú chybu, tak mi to prosím povedzte a ja to okamžite opravím.
juraj2
Profil *
Práve som urobil jednu zmenu. Teraz je Blueworld v ZIP a nie 7-zip.
juneau
Profil
Kdyz se podivam na formular noveho komentare (http://blueworld.unas.cz/clanok.php?ID=101#novy_prispevok), shledavam ho az podezrele podobnym s formularem meho systemu (rs.reality-show.net) : treba http://hack.ic.cz/?text=37-prestehovat-hack-na-pc-now-sk#kf nebo [url=http://logopedie.unas.cz/?text=23-hlaska-l#kf
]http://logopedie.unas.cz/?text=23-hlaska-l#kf
[/url]

Ale pisu to jen tak, ze me zaujala podobnost, ne proto, abych tvrdil, ze si kazdy ma patentovat rozmisteni prvku ve formulari :)

Vas system jsem nezkoumal, ale at se vam s nim dari.
juraj2
Profil *
jenau: Musím sa priznať, že v tejto jedej veci som sa nechal inšpirovať vašim redakčným systémom. Nechcel som vymýšľať vlastné rozmiestnenie prvkov, pretože toto považujem za najlepšie a neviem si predstaviť žiadne lepšie. Bolo to ale iba v prípade názvov a rozmiestnenia tlačítok s Texy. V prípade, že s tým nesúhlasíte som ochotný okamžite to zmeniť.
juneau
Profil
To je samozrejme v poradku, nic proti takoveto inspiraci nenamitam :)
juraj2
Profil *
Pridal som ochranu proti sql injections. Vyzerá asi takto:
if (!get_magic_quotes_gpc())
{
$admin=addslashes($admin);
$password=addslashes($password);
}
zatiaľ je iba pri prihlasovaní, kde všade ju mám dať tiež?
Popracoval som aj na XHTML, už posielam hlavičky:
header ("Content-type: application/xhtml+xml; charset=windows-1250");
skontroloval som celý redakčný systém, je celý validný
Pridal som aj SEO URI, je v tomto formáte: clanok.php?ID=101-blueworld-obrazky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0