Autor Zpráva
Euroblb
Profil *
Nevím proč ale používání (komerčních) redakčních systému mi připadne docela ubohý. Nevím jak vi ale já se rád učím, komám,zkouším, prostě jsi radši dělám vše sám. Né pro efektivitu, ale pro to ať jsi můžu sám sobě říct že jsem to zvládnul, pochopil, a v neposlední řadě využil... je to na způsob kdy jsi jdu koupit hotovou polívku, nebo Reprosoustavu atp. je to sice profesionální práce((jsi všichni myslí)), ale není to ono. Taková věc potom pro mě nemá cenu, a podle mě to o člověku nic dobrého nesvědčí. Na druhou stranu zas proč né? 4lověk který Html,PhP,MySQL nerozumí a chce jsi vytvořit jednoducho upravovatelné stránky proč by jse zabýval něčím co mu stejně k ničemu nebude.. byl bych vděčný za váš názor..
simka00
Profil
nevím proč se ptáš na náš názor, už jsi to dost rozvedl

4lověk který Html,PhP,MySQL nerozumí a chce jsi vytvořit jednoducho upravovatelné stránky proč by jse zabýval něčím co mu stejně k ničemu nebude
a co třeba člověk, který na to nemá čas nebo na to nemá buňky nebo se mu nechce a chce něco víc než jednoduché statické stránky? potřebuje si zjednodušit práci, neumí html... od toho tady snad redakční systémy jsou, nebo ne? tobě nevyhovují, tak je nepoužívej.. všechno si vykoumej sám
Error
Profil
No, moc s tebou nesohlasím.. rs jsou docela dobré věci i pro ty co vše dokonale ovládají. Podle mě bez rs (třeba svího) u velkých stránek se neobejdeš. Májí spoustu výhod.
Nevim, už bych se nikdy nevracel k normálnímu vytváření stránek. Jedna výhoda je že vše máš uloženo v databázi. Takže si stejné data můžeš stahovat z různých stránek. Můj názor (ale je pravda že před rokem jsem třeba nesnášel css) a tet bez něho se neobejdu.
PerToon
Profil
Myslím, že pokud na mých stránkách působí více autorů, jejichž znalosti jsou slabší, že je lepší aby měli zjednodušený přístup k souborům a pod.
juneau
Profil
Co mi to jen pripomina :)

Ja osobne si myslim, ze kdyz uz jednou nekdo vymyslel kolo, tak jen posuk se o to bude snazit znovu a dogmaticky lpet na "vlastnim revolucnim zpracovanim".

Stejne tak si radeji koupim instantni polivku nez hodinu laborovat v kuchyni, stejne tak si radeji koupim sestavenou reprosoustavu nez abych sel studovat elektrotechniku a potom si ze drevenych desek a dratku postavil svoji... rozhodne vyuziji cas efektivneji, nez kdyz se budu snazit znovu objevovat ameriku.

Pro cloveka, ktery se uci programovat, je napsani vlastniho RS urcite prinos. Ale pro kohokoli jineho asi tezko a ty stovky tisic lidi, co nejaky RS pouzivaji, mi davaji za pravdu. Kde by byl Shakespeare, kdyby mel znovu vynalezat knihtisk...
koudi
Profil
Nevím jak vi ale já se rád učím
Tak v tom pokračuj...
quinux
Profil
Euroblb

CMS je opravdu spousta a jistě je vynikající, když ho má člověk opravdu na míru, takže vytvořit si vlastní je pro někoho dobrá věc. Pro jiného, je ale vytváření vlastního blbost, protože třeba nemá čas ani chuť trávit hodiny nad programováním něčeho co může mít ať již zadarmo nebo za nějaké peníze. Jsou lidi (především firmy), které si nemusí dokazovat, že to zvládly a pochopily, ale potřebují mít cms, který si budu moci po obsahové stránce upravovat sami aniž by se museli učit něco složitého a budou to mít rychle, protože chcou více vydělat.

Uživatel si může vybrat opensource produkty, které nabízejí spoustu věcí, dost jich je i lokalizovaných, ale může ztroskotat nad tím, že nebude vědět jak to nainstalovat či nastavit a rozchodit.

Další možnost je si zaplatit komerční řešení, to má tu výhodu, že se o všechno postará zvolená firma a nakonec ho i proškolí, aby si pak aktualizace a údržbu mohl provádět sám. Ostatně i komerční firma může nabízet opensource cms čímž se náklady výrazně snižují.

Vývoj cms, který toho bude umět opravdu hodně může zabrat i měsíce a to si může dovolit tak akorát student, který nemá co dělat , ale málokdo bude tímto chtít ztrácet čas, když třeba ví, že si může stáhnout a za par minut zprovoznit třeba textpattern, který mu naprosto vyhovuje a má všechno co potřebuje. ;o)

PS. když mluvíme o vývoji tak v případě firmy je to opravdu nákladný proces
- buď to zadá nějaké it firmě práce programátora většinou stojí kolem 1000 Kč na hodinu - tak si spočitejte na kolik by vyšel třeba jen takový textpattern?
- nebo má svého programátora, který při platu kolem 30 000 Kč stojí firmu měsíčně kolem 80 000 Kč měsíčně, když tedy bude firemní cms programovat dejme tomu 2 měsíce tak jeho cena bude minimálně 160 000 Kč
To je opravdu hodně a nemluvím o tom, že ten programátor zastaví práci na věcech pro které byl přijat což jsou další peníze navíc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0