Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Vytvářím poměrně obsáhlý web, který se bude zabývat cestováním. Stránky se budou dynamicky načítat PHP z db MySQL.
Design stránek mám hotový, vím co kde a jak zobrazovat.
Potřebuji ke stránce napsat administrační část, která umožní :

- supervisorovi (nejvyšší Admin) přidělovat práva Adminům pro správu jím přidělených sekcí
- kompletní správa obsahu dle práv přidělených supervisorem
- jednoduše změnitelný design
- uživatelsky příjemné prostředí
- integrovaný WYSIWYG editor při psaní článků
- jednoduchá možnost rozšíření funkcí celé Administrační části

Budu si muset napsat takový systém sám nebo někdo víte o nějakém scriptu, softwaru, prostě o něčem, co by mi mohlo pomoci?
quinux
Profil
http://www.opensourcecms.com - zkus si nějaký najít :o)
MilanJ
Profil
Vím, že web je plný opensource CMS, stejně jako komerčních, ale nemám čas procházet tuny CMS a zkoušet co by mohlo sedět a co ne. Spíš by mě zajímaly osobní zkušennosti, někdo se podívá a hned ví, že to co používá přesně odpovídá tomu, co hledám já.

Ale i tak děkuji quinuxi za link.
quinux
Profil
MilanJ
No já mám zkušenosti s joomlou, ale né zas tak velké, abych ti mohl bezpečně říct, že vše co požaduješ tam je. Ale mám pocit, že jo.
MilanJ
Profil
Klidně sáhnu i po komerčním CMS, když mi dá někdo tip.
Yuhů
Profil
o ničem, co by všechno tohle umělo, nevím.
Ivorius
Profil
v tvém případě bych si nechal naprogramovat cms přesně na míru.
MilanJ
Profil
Ivorius
Nezbývá mi, než se do toho pustit...
Marek Prokop
Profil
Včechny požadované vlastnosti (a mnoho dalších) má např. Drupal.
quinux
Profil
MilanJ
Pokud programovat umíš (a z tvého psaní to vypadá, že ano), tak si prostě najdi nějaký, který má alespoň vetšinu toho co chceš a zbytek si doprogramuj sám. Naprogramovat si kompletně celý CMS sám je sice dobrá věc, rpotože pak bude umět přesně co ty chceš a jak chceš, ale zase na druhou stranu jestli to není zbytečná práce.
MilanJ
Profil
quinux
Já s CMS nemám velký zkušennosti, proto se ptám.
Nevím jak velký problém je napojit už udělaný CMS na svou databázi, nebo jestli je potřeba databázi přizpůsobit CMS.
A samozřejmě jak problematická je změna určité vlastnosti/funkčnosti CMS tak, aby vyhovvala mým potřebám.
quinux
Profil
MilanJ
No to už bude záležet na tom jak je daný cms vytvořen, ale napojení na již existující databázi může být problém. Takže to asi ne.
Co se týče té funkčnosti ti většina cms řeší funkčnost jako pluginy takže je to o tom, že si vytvoříš podle nějakých pravidel (najdeš na webu cms) své php včetně tabulek do databáze a pak to jen napojíš do cms.

Ono je to těžký, to opravdu záleží na tom co vše potřebuješ. I fakt, že se má jednat o rozsáhlý web neznamená, že potřebuješ nějaké rozsáhlé řešení a třeba na to bude stačit pár php souborů, které to obstará (ale to je dle tvých požadavků nepravděpodobné).

Zkus ten drupal co doporučuje Marek Prokop, možná ti bude vyhovovat. Mi vyhovuje joomla. Asi největší problém co bys mohl mít je s požadavkem jednoduše změnitelného designu, tedy příliš nerozumím co tím myslíš resp. jak rychle to myslíš. ;o)
DyBoy
Profil *
A proč nezkusit wordpress? je jednoduchý a se spoustou plužin ke stažení, já osobně ho mám nejraději, zvládá obrovské množství obsahu va další dos užitečné věcičky :)
radim
Profil *
Milan mrkni na firm ART DATA s.ro.-ti šijou "na míru" CMS.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0