Autor Zpráva
JOFO
Profil
1. v každej šablone ktorú som stiahol mi vyskočí prvá položka v menu BLOG, alebo HOME a potom tie moje vytvorene. Ako ju premenujem napr. na novinky? Ide mi o horizontalne menu, pod logom.

2. na stránkach sa korektne zobrazuje diakritika až na písmeko č. Neviete čo s tým môže byť? Znaková sada nastavená na UTF-8. Zobrazia sa iba dva otazniky

3. Ako preložím ostatné názvy rubrík? Search, Latest post, Meta..... Kde to najdem?

4. Keď dám ku komentáru vložiť obrázok, tak mi ho nezobrazí, iba v rámiku napíše - "obrázok v sekcii internet". Ked sa pozriem do adresara upload tak tam je uploadnuty.

5. Ako vytvorim galeriu obrazkov? Musim stiahnut nejaky plugin?
JOFO
Profil
nikto?
CitriX
Profil
1. - nerozumím otázce......dej víc informací (např.jaké šablony)

2. - no pokud máš kódování opravdu na UTF-8 tak by to dělat nemělo... dělá ti to jen v článcích nebo v textu ,který je "napevno" v kódu?

3. - tyhle věci najdeš ve složce se šablonou kterou používáš. nepamatuji si to přesně z hlavy ,ale mám dojem že to je wp-content/templates/*tvoje složka se šablonou*
a pak jsou nějaké soubory php plus určitě složka "images" s grafikou a soubor "style.css".No a v těch souborech php tyhle věci najdeš.
Já mněl myslím např.
sidebar.php - to je menu
footer.php - patička stránky (copyright atd...)
header.php - hlavička stránky (např.meta tagy)
index.php - to je vlastně ta hlavní kostra stránky
comments.php - jak maj vypadat komentáře
atd... (už mně to nebaví,je jich dost)
no a ve většině těchto souborů najdeš nějaký ten anglický text,který můžeš změnit na český (třeba "search" na "hledat").

Jo a ještě můžeš něco najít v pluginech (wp-content/plugins/)
Tam taky občas něco je...

4. tak tohle z hlavy nevím.... ale podle mně ty obrázky wordpress nemůže z nějakého důvodu najít
když tak zkus si zobrazit zdroják v prohlížeči a mrkni se na cestu k těm obrázkům...

5. jo na tohle jsou pluginy - skus si něco najít na http://wp-plugins.net/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0