Autor Zpráva
eagle
Profil *
Hledm RS pro náš web, který by byl jednoduchý ale ne pro blog. Většina jednoduchých rs, co jsem vyzkoušel je typicky blogařských a to já nechci. Naše stránky jsou v podstatě statické - informativní, jen v sekci články a nabídka produktů (proměnlivá) bych využil naplno možnosti RS.
Navíc by měl RS mít:
Jednoduchá editace vzhledu
umět Gbook, vlastní fórum, ankety
quinux
Profil
http://lucidcms.net/ by mohl vyhovovat. Nevím jestli má anketu, ale myslím, že by se dala příp. jako plugin sehnat.
eagle
Profil *
koukal jsem na pár stránek v tomhle RS. Třeba www.prikryvky.cz a nevypadá to zle.
Nešlo by LucidCMS sehnat v češtině.
jurkapavel
Profil
Ja jsem přešel z lucidcms na CMS Made Simple. Řešil jsem podobný problém a tento systém mi nejvíce vyhovuje.
quinux
Profil
eagle
Tak to je problém. Čeština na něj myslím není. Tak to mě zrovna v tuhle chvíli nenapadá cms, který by ti mohl vyhovovat a při tom byl česky. :o/
eagle
Profil *
Zkoušel jsem Joomla!, ale je dost zbytečně složitý a rozsáhlý. Co třeba UNITED-NUKE?
eagle
Profil *
jurkapavel[b][/b]
Taky jsem už o něm uvažoval , kouknu a zkusim
Peca
Profil
Co třeba RS2? Velice se mně u něj líbí přehlednost kódu. Upravil jsem si ho přesně na míru.
eagle
Profil *
RS2? To snad radši ne. Zatím jsem neviděl, aby to nějak vypadalo. Všechny weby na RS2 jsou uplně stejné. Už jsem ho měl taky nainstalenej, je docela přehlednej, ale furt je to spíš pro weblog, než pro normální informační portál.
eagle
Profil *
Pořád nevím, co ten UNITED NUKE. Má s tím někdo zkušenosti? Co to umí a není to moc monstrózní?
quinux
Profil
eagle
No z mých zkušeností jsou NUKE systémy na nic, jelikož se nedá vytvořřit beztabulkový layout resp. když si to upravíš tak při aktualizaci na vyšší verzi to můžeš dělat znova. Ale to je zkušenost cca 2 roky stará, možná je to již vyřešeno a beztabulkový layout tam je.
eagle
Profil *
No tak to asi zůstanu u Joomla! Zdá se mi nejlepší, i když pro mou potřebu zbytečně bohatá.
Milan Tesař
Profil *
Jako autor zminenych stranek o prikryvkach doporucuji Lucid. Pro "staticke" weby je velmi prehledny a hlavne jednoduchy. Cestina je k dispozici, ale ja osobne mam problem s tim, ze se mi nezobrazuji spravne ceske znaky. Zatim jsem nenasel silu to resit, protoze i anglicka verze mi naprosto vyhovuje. V tomto tematu je o Lucidu napsano vice...
eagle
Profil *
Tak nakonec to zcela překvapivě vyhrál Wordpress. Je sice až moc jednoduchý, ale těch pár chybějících funkcí jsou k sehnání coby Plug-iny, nebo si ty PHP skripty můžu dopsat sám. Jsem s ním fakt spoky.
Ten Lucid jsem zkoušel, ale nikde jsem nenašel nějaký návod k instalaci-začalo mi to dělat chyby v DB, tak jsem se na to vykašlal.
llook
Profil
quinux
Taky jsem toho o Nukách moc hezkýho neslyšel, ale zrovna zmiňovaný United-Nuke na první pohled nevypadá špatně: http://united-nuke.openland.cz/index-czech
Jindra Holý
Profil
co takhle phpRS ? docela me vyhovuje ,... www.supersvet.cz
eagle
Profil *
Nene, prostě už to fachá na Wordpressu a phpRS ti možná vyhovuje, ale vytváří snad ten nejhorší kód co jsem kdy viděl, snad kromě MS wordu - ten dělá uplnej mrmlajs.
absolutčávo
Profil *
eagle:

Joomla je čo sa týka rozšírenosti a podpory o dosť lepšia ako wordpress. Na http://extensions.joomla.org pre ňu nájdeš niekoľko tisíc pluginov, modulov a komponent. Tvorba grafických šablón a komponent je jednoduchá. Ja osobne ju používam a vytvoril som na ňu aj nejaké komponenty. Viď http://cavo.co.nr
eagle
Profil *
absolutčávo:

jasně, joomla! je super. Asi to nejlepší, co jsem testoval a viděl. Má ale velký ALE!!!!!!!
A to je nepočeštěná administrace.

Předpokladem mého projektu jsou stovky registrovaných pisatelů článků a to i z řad analfabetů co se týče správy webu.
Pro takové pisatele jsem prostě potřeboval českou administraci a plně userfriendly prostředí, jinak bych si tam mohl psát leda sám.
Proto vyhrál wordpress, ale nic proti Joomla!
rainbof
Profil *
jasně, joomla! je super. Asi to nejlepší, co jsem testoval a viděl. Má ale velký ALE!!!!!!!
A to je nepočeštěná administrace.

Předpokladem mého projektu jsou stovky registrovaných pisatelů článků a to i z řad analfabetů co se týče správy webu.
Pro takové pisatele jsem prostě potřeboval českou administraci a plně userfriendly prostředí, jinak bych si tam mohl psát leda sám.
Proto vyhrál wordpress, ale nic proti Joomla!


Na české administraci se pracuje u mne na webu www.rainbof.eu do vánoc by mělo být hotovo.
Retal
Profil
Joomla má navíc škaredá URL.
quinux
Profil
Retal
Joomla má navíc škaredá URL
IMHO v administraci se dájí nastavit čistá URL. :)
Retal
Profil
quinux
Alespoň naposledy, co jsem Joomlu testoval, nebyla bez šílených hacků schopná vygenerovat nic lepšího, než co je na joomla.org. A to je dost slabé.
lumpik
Profil
A co třeba Textpattern?
K vidění např na ovsem.net.
Anonymní
Profil *
webspell
petr3751
Profil *
Podívej se na www.cms-solution.org a přečti si něco o CMSimple
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0