Autor Zpráva
EIM
Profil
Keďže som nenašiel redakčný a publikačný systém ktorý by spĺňal moje požiadavky rozhodol som sa napísať nový. Mal by umožňovať jednoduchú tvorbu a správu veľkých portálov typu moviezone.cz, atlas.cz, alebo finexpert.cz. Mal by mať čistý div+css layout, podporu šablónovania, technológie Ajax. Celý CMS by mal byť plne objektový a modulárny (tzn. založený na pluginoch). Dokonca aj jadro CMS bude plugin. CMS by mal byť multijazyčný a používať len kódovanie UTF-8. Čo sa týka voľby jazyka pôvodne som uvažoval nad Javou, C# a Ruby(on Rails). Nakoniec som sa rozhodol pre Delphi.NET a to hlavne kôli prehladnosti kódu, veľmi silnej statickej typovej kontrole a z toho vyplývajúcej bezpečnosti. Pozor CMS nebude používať ASP.NET Web Forms, ale vlastný šablónovací systém. Celý CMS bude vyvýjaný pod BSD licenciou(prípadne inou Open Source licenciou). A keďže takýto projekt si vyžaduje kopu času a práce hľadám ďalších ludí(developerov, designerov, grafikov, prekladačov). Ak by sa chcel niekto pridať, nech mi pošle maila. Podmienka pre developerov je len znalosť Delphi, myslenie v objektoch a trochu znalosti .NET frameworku. Podmienka pre designerov je znalosť HTML, CSS pre grafikov znalosť Photoshopu. Takisto je potrebné mať nainštalované vývojové prostredie Delphi 2005, Delphi 2006, alebo Turbo Delphi for .NET

Mám pár otázok:
1. Aké databázy(MySQL, MS SQL, Oracle) by mal systém podporovať?

2. Ako riešiť backend rozhranie?, osobne si myslím že by bolo najlepše použiť bežnú Win32 VCL aplikáciu, ktorá by pomocou Indy komponent komunikovala so serverom.

Ak máte nápady čo všetko by mal nový CMS obsahovať napíšte ich do diskusie pls.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0