Autor Zpráva
BaTeCzKo
Profil
Vydal jsem novou verzi svého redakčního systému webMan. Zde jsou některé z provedených změn:

* kompletní přestylování layoutu
* přidán nastavitelný prefix (předpona) pro názvy tabulek systému v databázi => možnost používání více webManů na jedné databázi
* přepracování modulu pro upload na správce souborů => více funkcí (vytváření složek, úprava souborů, změna práv, atd...)
* přidán modul pro zobrazování stránek s nejnovějšími komentáři
* přidán modul pro vypsání nejnovějších článků bez perexu
* zlepšena kompatibilita systému s prohlížečí s vypnutým javascriptem
* nová možnost dočasného vypnutí wysiwyg pluginu přímo při správě daného obsahu
* odstranění nefunkčního odkazu v copyrightu v administraci
* odstranění zbytečných informací o přihlášeném uživateli z hlavní strany administrace
* lepší zabezpečení přihlašování (heslo je odesílano šifrované)
* přidána ikonka pro zobrazení hlavní strany do administrace
* možnost povolení uploadu souborů redaktorům
harmonie
Profil
Vypadá pěkně. Gratuluju!!!
Jen jednu malou připomínku. Moc jsem ho nestudoval, ale viděl jsem tam napsané php4 a mysql4, a to se mi zdá už trochu zastaralé. Ale možná, že jsem jen špatně četl.

Další poznámku, snad by hodně pomohlo (spíš budoucímu "životu" rs) předělat ho na na OOP.
BaTeCzKo
Profil
Jsem rád že se líbí. :-)
Je tam napsané doslova:


POŽADAVKY NA SERVER
===================
- podpora PHP verze (verze 4+)
- MySQL databáze verze (verze 4+)
- webový server


Tj. "4+" znamená 4 a vyšší.

OOP (objektově orientované programování) mi moc neříká. Jak by to mohlo webmanovi pomoct? (jen se ptám, na 100% nebudu webmana pomocí OOP psát)
BaTeCzKo
Profil
Další informace o kompatibilitě jsou tady:

http://webman.profitux.cz/sekce-kompatibilita-19.html

:-)
harmonie
Profil
http://webman.profitux.cz/sekce-kompatibilita-19.html
Omlouvám se, to jsem přehlédl.

OOP (objektově orientované programování) mi moc neříká. Jak by to mohlo webmanovi pomoct? (jen se ptám, na 100% nebudu webmana pomocí OOP psát)
To je diskusi. Programováním jsem se zhruba 30 let živil. A moc jsem zajásal, když se u pascalu objevilo OOP. Pro malé projekty není OOP až tak potřeba, ale u větších projektů ho doporučuji. Důležité je pro další "život" programu. Určitě je to "bezpečnější" programování a pozdější úpravy jdou lehčeji. Prostě jsem zastáncem OOP. Vznikají robustní programy, které jsou stabilnější.

Ale nic, k OOP musí člověk nějak dozrát. Až to ucítíte, tak na ně prostě přejdete, protože pro vývoj větších projektů je OOP velmi dobrou volbou. Programy jsou i hodně přehledné. Jako případnou inspiraci, jak programovat OOP, je wtcSQLite, za kterou dostal autor dokonce 2. cenu v programování v PHP5.
Anonymní
Profil *
harmonie:
Učiť sa OOP v PHP ajtak nemá zmysel, ak sa chce seriózne venovať programovaniu mal by prejsť na nejaký plnohodnotný OOP jazyk.
BaTeCzKo
Profil
harmonie
To tam taky nebylo ;)
BaTeCzKo
Profil
Jinak pokud mate nejake dotazy ohledne webmana, tak nevahejte a napište mi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0