Autor Zpráva
verzana
Profil *
Ahoj, mam pocit ze sef po me chce tak trochu zazraky...
umim zatim jen HTML + CSS - mame nejaky webovy projekt, predelat stranky jak obsahove tak designove (pro me by to asi problem nebyl), ale pote to naimportovat do CMS redaxo.de aby si zakaznik mohl menit co chce...

ptam se tedy jako uplne nezkusena lama: toto se dela pomoci databaze, kterou vytvorim z nove udelaneho webu a pote ji naimportuju do redaxa, je to tak?
Jak s timhle zacit (myslim tvorba databazi pro CMS) uplne od nuly a v jakem realnem case se to mam sanci naucit (zda se mi ze tyden nebo dva je dost utopie, co?)
Filips
Profil
Nemusíš se nic učit pokud jde o redakční systém. Tento redakční systém neznám po prevdě řečeno, ale vždy si ten redakční systém udělá tu databázi a nebo ji jen vytvoříš v phpmyadminovi a pak při instalaci napíšeš název db do které se to má nakopírovat ta data. To je celá věda.
tiso
Profil
Nepoznám ten CMS, ale všeobecne sa to robí tak že nainštaluješ CMS a jednotlivé stránky vytvoríš, do priameho styku s DB neprichádzaš, pracuješ v administračnom rozhaní CMS.
verzana
Profil *
ten redakcni system dovoluje upravovat texty obrazky apod jak to asi delaj i jiny systemy... Ale ja nepotrebuju upravovat texty, ale nejakym zpusobem tam naiprotovat vsechny data, ktery uz jsou hotovy aby je pozdeji mohl nekdo upravovat bez znalosti jazyka... Zatim jsem na to neprisla, jak to tam naimportovat (je tam importovat databazi, coz se mi zatim nepovedlo, nevim jak ji vytvorim)
verzana
Profil *
ted jste me kluci docela zmatli, vsichni tvrdi ze si musim naninstalovat apache, mysql, php a ja nevim co jeste a pekne pomalu se dat na dlouho trat a ucit se to...

pripominam ze stranky jsou hotove staticke a maji se pripravit pro zmeny a upravy, takze zadne tvoreni od zacatku
roberta
Profil
verzana
ak je tých stránok, čo chceš importovať veľa, tak budeš musieť vedieť programovať.
ak ich nie je až toľko, tak ich všetky pomocou toho CMS prepíšeš/prekopíruješ
tiso
Profil
verzana
Pokiaľ je to jedna akcia, tak by si sa zbytočne učil všetko... Pokiaľ to budeš robiť pravidelne, tak by si sa učiť mal...
verzana
Profil *
jj o to mi jde, je to velky projekt, takze hodne a naucit se to potrebuju... jen nevim kde zacit
co je potreba nainstalit za programy a jak je nastavit (apache, php, mysgl, myphpadmin - vsechny?) atd... Proste nevim kam sahnout na zacatek, kdyz je toho pomerne vela :)
verzana
Profil *
a jeste co se zacit ucit jako prvni a co je zatim zbytecne...
tiso
Profil
verzana
Základ je apache+php+mysql - najjednoduchšie pre Teba v nejakom balíčku (phphome, wamp, xamp a podobne, názvy nemusia byť presné) a učiť sa musíš PHP i MySQL, ale to nie je na 2 týždne... Máš na výber učiť sa z netu (linuxsoft.sk - tutoriály na PHP i MySQL a ďalšie veci) alebo z kníh (napr. myslíme v MySQL 4 - Ian Gilfillan)
verzana
Profil *
okay dikes
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0