Autor Zpráva
BLUECORE
Profil *
Ako mám niečo Uploadnuť do Joomly? Stále mi to píše Upload Failed. Na aké súbory treba klikať pre upload? :)

PS: Nemá niekto návod v češtine alebo slovenčine, ako šablonovať Joomlu?

Vopred vďaka za všetky odpovede.
Filips
Profil
K čemu potřebuješ návod? jednoduše naspeš ten jednotlivý modul kam potřebuješ. Nejlépe se to dočteš na www.joomlaportal.cz
BLUECORE
Profil *
Tak návod na šablónovanie potrebujem, a čo sa toho uploadu týka, aký modul? Napr. pri jazykoch mám len language.php a language.xml čo mám z toho uploadnuť???
Filips
Profil
Jazyky se jen překopírují do složky languages (i xml i php) Jestli teda myslíme to samé.
BLUECORE
Profil *
Jo prekopírujú, ale nenabehnú, trwba ich ešte nainštalovať v administrácii "installerom" - ten mi hlási upload failed ...

Niečo na to šablonóvanie by sa nenašlo?
Filips
Profil
Pokud to tam nakopíruješ, tak by se to mělo zobrazit mezi jazyky.
V menu: Nastavení stránek (Site) -> Správce jazyků (Language manager) -> Jayzky (Site language)
ghg
Profil *
nastav atribúty adresárov na 777
Filips
Profil
ghg
Myslim, že to nebude třeba, pokud je to nakopírováno na webu tak je chyba jinde ;-)
BLUECORE
Profil *
Jo - niekde v uploade
Worker
Profil
Ak je na webe nainštalovaná Joomla, tak je asi v angličtine. V adresári language je súbor english.php a english.xml. K nim je potrebné nakopírovať pomocou FTP: slovak.php a slovak.xml. Potom slovenčinu zapnúť v administrácii ako píše Filips.
Slovak.php môže byť v kódovaní utf8, cp1250, latin2. Ja by som doporučil utf8. Potom ale všetko v utf-8, databázu, komponenty... (tiež je dôležitý názov súboru napr. ak je slovak_utf.php, tak potom pri inštalácií lokalizovaných komponentov, je potrebné použiť taký istý názov pre slovenčinu).
Týmto krokom bude zapnutá slovenčina vo frontende t.j. napr. hľadaj, hlasuj... .
Pre tých ktorí majú problémy z angličtinou, je veľmi žiadúca slovenčina/čeština do administrácie. Samotná nie je bežne k dispozícii, češtinu do administrácie zakomponoval p. Petrásek do balíka JoomlaMCZ.09, je to balík s Joomla 1.0.11. Môžem doporučiť.
Ja prekladám svoju slovenčinu do administrácie pre 1.0.12. Keď tak mi napíšte email.

Joomla je zložitý redakčný systém, je potrebné sa na začiatku vyzbrojiť trpezlivosťou, a počítať zo stovkami hodín po finálny výsledok.
BLUECORE
Profil *
ja som stiahol nejaký multi language pack, kde sú komplet všetky jazyky - teda sa mi to nezobrazuje a musím to asi nainštalovať pomocou joomla installer, ale to mi blbne ...
Filips
Profil
BLUECORE
NEINSTALUJE se to :-) Jenom to tam nakopíruješ. Už to pochop ;-) Tak jak jsme ti to popsali nahoře. udělej to tak. Žádné instalace, žádný installer nic. Jen nakopírovat.
BLUECORE
Profil *
A čo do **** som asi spravil??? Vravím mám MULTI pack, už som stiahol slovenský - ten funguje, ok ale ten multi pack má asi 90 jazykov a inštalovať sa MUSÍ
Worker
Profil
Tak nebudeme sa rozčuľovať.
Chceme pomôcť.
Akú verziu Joomla máte nainštalovanú? Najnovšia verzia je 1.0.12.
Kde ju máte, na ktorom hostingu? Dá sa pozrieť na webe?
Mnoho hostingov má Safe Mode zapnutý (ON), to znamená, že môžu byť problémy pri inštalácii. Existuje na to tzv. Safe Mode Patch pre Joomla, nie je ovšem vždy funkčný. Jediný spôsob ako sa Safe Mode zbaviť (teda nastaviť ho na OFF) je kontakt na správcu a požiadať ho o to.
alešek
Profil *
Joomla je zložitý redakčný systém, je potrebné sa na začiatku vyzbrojiť trpezlivosťou, a počítať zo stovkami hodín po finálny výsledok.
TO je blbost. Po řekněme 3 hodinách zaškolení i lajk vyšmikne stránky za jeden den v rozsahu 5ti témat.
gtx
Profil *
BLUECORE:

možno je problém v hostingu na niektoré free-hostingy sa dá uploadovať len cez ftp.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0