« 1 2 »
Autor Zpráva
DooFooS
Profil
Dobrý den přeji,
provozuji blog na redakčním systému Nucleus a teprve nedávno jsem zapl i hodnocení článků uživateli, tzv. karmu článků.
Po dvou dnech od aktivace jsem zaznamenal velké množství hodnocení různých článků, ať již pozitivně, či negativně a po pídění se, kdopak byl ten aktivní čtenář jsem se dostal k IP adrese 66.249.66.166, tedy crawl-66-249-66-166.googlebot.com

To se stále opakuje. Já jsem tedy rád, že ke mně Googlebot chodí tak často, ale kecat do hodnocení článků by mi nemusel, pochybuji, že je čte ;-)

Prosím, nenapadá Vás někoho, co s tím?
TCH
Profil
Zkus dát do hlavičky stránky:

<meta name="robots" content="index, nofollow" />

Google potom bude indexovat stránku ale nebude klikat na všechny odkazy.


Edit: Opravena chyba v tom META tagu
DooFooS
Profil
TCH

Děkuji!

Napadlo mě jedině zakázat hodnocení stránek z této IP, ale to se mi zdálo sakra kostrbaté. Meta tag je jistě elegantnější :-)
Ještě jednou děkuji.
TCH
Profil
Napadlo mě jedině zakázat hodnocení stránek z této IP

To bys musel zakázat celej strom *.googlebot.com protože oni maj mnoho strojů...
Timy
Profil
No jo, ale to pak Google nebude procházet žádné odkazy, jestli třeba bdue ta anketa na hlavní stránce, Google nezaindexuje nic jiného, než hlavní stránku.
YoSarin
Profil
DooFooS
Nevím - to ti "zabije" všechny odkazy ze stránky... zkus tohle:
http://www.jakpsatweb.cz/html/odkazy.html#rel
<a href="odkaz-na-hodnoceni.html" rel="nofollow">hodoceni</a>
Timy
Profil
YoSarin
To zase není úplně jisté, jestli to funguje, navíc některé vyhledávače nofollow neznají vůbec (seznam).
DooFooS
Profil
YoSarin
To hodnocení článků mám vždy jen a právě na stránce konkrétního článku, kde jsou jen odkazy, které se vyskytují i jinde, např. hlavní přehled, archiv článků apod. Takže pokud si je chce robot projít, možnost mu stále zůstává.
Nezapnu ten meta tag pro celý web, ale i tak zkusím Tebou doporučené, méně radikální řešení zda funguje.

Děkuji!
YoSarin
Profil
Timy
To je pravda, ale seznambot mu na to (zatím) nekliká... každopádně mi to přijde přeci jen o něco lepší než nastavovat to v <meta ... > pro celou stránku.
nofollow v meta seznam také ignoruje, ne?
TCH
Profil
Jéé, promiň, sem se splet když sem psal tu metu...teď sem si toho všim když sys to dal do zdrojáku:


<meta name="robots" content="index, nofollow" /> - tak je to správně
DooFooS
Profil
Timy

Je zajímavé, že seznam mi neohodnotil ani jeden jediný článek, i když taky indexuje, vlastně nikdo jiný krom google.
DooFooS
Profil
TCH

Aspoň vidíš, jak jsem poslušnej, už ve škole jsem opisoval i to špatné :-)))
Díky.
Timy
Profil
YoSarin
"nofollow v meta seznam také ignoruje, ne?"
Nevím.

Ještě je možnost vypsat to Javascriptem, což ale není zrovna přístupné nebo to hlasování udělat formou formuláře. Jinak už mě nic moc nenapadá.
DooFooS
Profil
YoSarin
Problémy mi dělá jen Googlebot, žádný jiný robot nehodnotí, tedy aspoň to jsem vyčetl z výpísu IP, takže jestli nofollow Seznam ignoruje, tak je mi to v tomhle případě jedno.
Petr Tichý
Profil
Skrytý formulář, který se lidem se zapnutým js sám vyplní a poté před započítáním hlasu kontrolovat jestli byl vyplňen? Jen polemizuji, musel bych hodně přemýšlet jak bych to řešil...
DooFooS
Profil
V každém případě děkuji všem za radu, zkusím vše a případně poreferuji, jak to dopadlo :-)
YoSarin
Profil
Jen tak do plénu - boti nepředávají referera, ne? Tak co hlídat jestli uživatel přišel z té url na které se nachází hodnocený článek?
Ale zase někteří mají předávání refereru zakázané (i když já se s tím v praxi snad ještě nesetkal), tak kdo ví...
Petr Tichý
Profil
YoSarin
A když příjdu z RSS čtečky? Předávám? (ja nevím, ale řekl bych že ne)
YoSarin
Profil
Petr Tichý
a ty chodíš z rss čtečky přímo na hodnocení? :)
Petr Tichý
Profil
Anó, jasný, tam je ještě jeden krok. Tak to jó :o)
Peca
Profil
Udělej hodnocení formou formulářů. Indexovací boti snad formuláře nevyplňují.
DooFooS
Profil
Peca
Do formuláře se mi právě zrovna moc nechce, zkusím jako první radu od YoSarina, tedy:
<a href="odkaz-na-hodnoceni.html" rel="nofollow">hodoceni</a>

a uvidíme, jestli budu muset sáhnout i po tom meta tagu, který by měl dle mě už zabrat, jen je to radikálnější, tak to budu stupňovat.
YoSarin
Profil
Peca
To taky zní celkem rozumně... Jen... nemělo by to potom prozměnu problém se spamboty?
habendorf
Profil
Mě se jako dobrá možnost jeví ten referer.

A nebo namířit href toho odkazu někam do Tramtárie a javascriptem ho na onclick přepsat na správný. Ale to je takový trochu tss tss ...
Peca
Profil
YoSarin
Co by měl spambot z toho, že vybere jednu z možností? Toho spíš zajímají textová políčka.
Timy
Profil
Na ten referer bych se vykašlal, teď jsem se koukal a u mě na webu mi to nezobrazuje referer u téměř 20% lidí a je nepravděpodobné, že by všichni šli skrze záložky u sebe v prohlížeči (nevím, kdy ještě se nepředává referer). I kdyby mělo bloknutý referer jen 5% lidí, je to pořád moc, to už vychází líp ten Javascript. Zase na druhou stranu - pokud to vážně dělá jen Google, zkus byl spíš zamezit hlasování z IP googlebot.com
DooFooS
Profil
habendorf
Já musím vše zkoušet postupně, psát formulář, nebo tvořit javasriptový onclick bych se musel totiž nejdříve naučit. Nejsem žádný programátor, takže se učím za pochodu a nejčastěji až chvíli potom, co to už vážně potřebuji :-)
Přesto děkuji, kdyby nic nezabralo, aspoň vím, kam se dál ubírat...
Petr Tichý
Profil
"u mě na webu mi to nezobrazuje referer u téměř 20% lidí"
Ovšem, když je to hlasování na stránce s článek, tak má důvod hlasovat jen člověk co tam byl, ne?
DooFooS
Profil
Timy
To zamezení googlebotu jde jen přímo v databázi a vzhledem k mým znalostem se mi do ní moc zasahovat nechce, páč už se vidím jak zakážu i indexování a už se vezu :-)
YoSarin
Profil
Peca
Já nevím jak jsou ti boti udělaní - jestli lezou do každého formuláře nebo jen do nějakých spešl... ale formulář se dvěmi odesílacími tlačítky mi na tohle přijde docela praktický...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0