« 1 2
Autor Zpráva
habendorf
DooFooS: K tomu JS - já na ten web nekoukal, ale předpokládám, že to hodnocení je realizováno odkazem. Takže

<a href="#" onclick="this.href='spravna-adresa-hodnoceni';">...</a>

Nevýhoda: uživatelé bez JS (abs. minimum) si u tebe nezahodnotí.
Petr Tichý
Co třeba umístit pod hodnocení ověřovací formulář, který byl kontrolován na serveru. Kdyby měl uživatel js, tak by se pomocí něho skrylo. A mohli by hlasovat i uživatelé bez js. (tentokráte již ale tlačítkem, nikoli odkazem. Odkaz bez přepsání pomocí js by vedl třeba na #formular)
Timy
Petr Tichý
"Ovšem, když je to hlasování na stránce s článek, tak má důvod hlasovat jen člověk co tam byl, ne?"
To ano, jenže nějakou takovou podmínkou if(referer=predchozi_clanek) hlasuj(); else fuckOff(); by neprošel člověk, který má referer blokovaný.
DooFooS
habendorf
Jo ono je to takhle jednoduchý...
Tak to zkusím hned zítra když nezabere ten parametr rel="nofollow" Google ke mně chodí denně, tak vyzkouším každý den jednu radu, beztak jsem to hodnocení zapl jen kuli tomu, že jsem si chtěl zkusit, zda-li to zvládnu... Takže tyhle starosti beru jako bonus :-)
V každém případě děkuji, vážím si všech nápadů a rad!
YoSarin
<OT>
Timy
Jak se dá referer vlastně vypnout?
A jsi si opravdu jistý že na tvé stránky nechodí lidé napřímo nebo ze záložek? Třeba na semantika.name chodím celkem často a vždycky přes adresní řádek. Můžeš nějak vysledovat jestli se ti lidé potom pohybují i dál po webu bez refereru?
</OT>
Petr Tichý
"by neprošel člověk, který má referer blokovaný."
To je fakt.
habendorf
Jak se dá referer vlastně vypnout?

Myslím že často ho blokují třeba firewally.

A třeba v Opeře to jde přímo nastavit. A asi i v jiných browserech.
Timy
YoSarin
Psal jsem, že nevím, kolik z nich chodí na web ze záložek, ale nemyslím si, že by to bylo plných 20%. Sémantiku neberu jako reprezentativní web na statistiky, má malou návštěvnost, bral jsem to z jiného, který má řádově vyšší. Bližší detaily nemám, beru to ze statistik navrcholu.

Referer půjde pravděpodobně nějak vypnout v prohlížeči (nevím), ale umí to snad každý firewal, předpokládám. Konkrétně Kerio to snad má (nebo aspoň nějaký čas mělo) ve výchozím nastavení (proto bych se nedivil, kdyby to mělo bloklé dost lidí, aniž by o tom vůbec věděli). Zkrátka na referer se rozhodně nedá spolehnout.
YoSarin
habendorf
Díky.

Timy
Konkrétně Kerio to snad má (nebo aspoň nějaký čas mělo) ve výchozím nastavení.
Vida, tak to je možné. Já osobně jsem se právě vždycky spoléhal na to že to (téměř) nikdo vypnuté nemá - je to celkem užitečné a význam jeho vypnutí mi není jasný. Ale takhle...
Timy
YoSarin
...význam jeho vypnutí mi není jasný.
Jeden z důvodů
YoSarin
Timy
Hmm... pokud jde o tu anonymitu, nesměl bych v Praze vylézt z baráku a vůbec žádný přístup na net. Ale to záleží na nátuře konkrétních osob. :)
Davex
DooFooS
Použil bych ještě řešení spočívající v zákazu indexování skriptu /tichadomacnost/action.php v robots.txt.
DooFooS
Jen pro Vaši informaci,
<a href="odkaz-na-hodnoceni.html" rel="nofollow">hodoceni</a>
parametr nofollow Google vesele ignoruje, i když dle toho, co jsem se dočetl výše jeho používání sám doporučil.

Rad je naštěstí dostatek (děkuji) a dnes zkusím další.
DooFooS
Nakombinoval jsem dohromady tři rady, tedy
<a href="#" onclick="this.href='spravna-adresa-hodnoceni';">...</a>
spolu s
<a href="odkaz-na-hodnoceni.html" rel="nofollow">hodoceni</a>
a třetí byl zákaz v robots.txt action.php? kterýžto je ovšem nastaven od samotného počátku webu a Google vše nadále ignoruje.
YoSarin
DooFooS
Jen tak čistě teoreticky - nemá google tu hodnotící url už defacto zachycenou a nekontroluje přímo ji? Nehledá na ni odkazy (proto ho nebere rel), nekouká na robots.txt (tu url už má) a tak?

Děje se ti to jen u starších článků, nebo i u těch nových, na kterých je např to rel="nofollow" od začátku?
DooFooS
YoSarin
Dělo se mi to u všech článku, jak u těch 2roky starých, tak i u těch v ten den napsaných, ale už je to minulost :-)
kombinací rel="nofollow" v odkazu a javascriptového odkazu + od začátku nastavený zákaz v robots.txt na action.php?, přinesl výsledek a google zaindexoval, ovšem nehodnotil.

Je taky zajímavé, že cokoliv zvlášť bylo bezzubé, google je zřejmě nedoslýchavý a tak bylo nutné zákaz 3x zopakovat ;-)
habendorf
Já si myslím, že by na 99,99% stačil ten JS. Spíš si myslím, že jsi byl příliš rychlý a nedal googlu šanci trochu se rozkoukat, něco ve smyslu jak píše YoSarin.

Ten JS by šel v případě potřeby zesložitit, třeba něco ve stylu

onclick="this.href=('spravna-ad' + 'resa-hodnoceni');",

ale myslím že to není třeba.
DooFooS
habendorf
Ty změny jsem prováděl vždy když mi přišlo 50hodnocení od google, ale vyloučit se ta zbrklost rozhodně nedá ani tak, nicméně už druhé indexování proběhlo bez hodnocení článků a v podstatě ten rel="nofollow" a js ničemu nevadí, použil jsem to jen u toho hodnocení. action.php? pak zakazuje Nucleus implicitně.

V každém případě děkuji všem zúčastněným za fundovanou a hlavně okamžitou pomoc :-)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.