Autor Zpráva
daksds
Profil *
Ak pouzivam nejake menej zname CMS open source, treba v paticke napisat ze to na tom bezi? Teda Powerded CMS... ?? Co sa stane ak to tam nedam?
quinux
Profil
daksds
Především záleží na dané licenci, pod kterou je daný CMS poskytnut. Ovšem tak jako tak, využíváš ZDARMA produkt, nad kterým někdo strávil hodiny svého času, takže alespoň ten odkaz by jsi z morálního hlediska mohl ponechat.
Šlaha
Profil
Na známosti CMS absolutně nezáleží! Jediné, na čem záleží copyright, je licence, pod kterou je CMS vydáván. Pokud to tam nedáš, tak můžeš:
za a) porušovat licenci
za b) ukážeš, že bnejsi schopný "poděkovat" vývojáři tebou používaného CMS alespoň odkazem.
daksds
Profil *
Pozrite napr.

http://hokej.markiza.sk/, je to jasna Joomla a nikde o tom ani slovo, porusuje to licenciu?
juneau
Profil
Ze nekdo jiny odkaz odstrani , to ti muze byt prece jedno. Jde o tvoji moralku, zda budes lepsi nez on. Nemyslim si, ze odkaz v paticce by nejakemu webu ublizil... ublizi to webu, jen pokud nekdo pozna RS, bude vedet, ze vsechny jine implementace na nej odkazuji a ty ne...

A v licenci to casto byt ani nemusi, protoze je to proste slusnost.
Railbot
Profil
Fráze "Běží na ...." snad nezabírá tolik místa ani nemůže tolik vadit, aby bylo otázkou zda-li ji vůbec uvést. Jak už bylo řečeno, je to slušnost. A někdy i součíst licence. Za ten software nemusíš platit, tak poděkuj jeho autorum aspoň tímto gestem.
smajli
Profil
daksds
e to jasna Joomla a nikde o tom ani slovo, porusuje to licenciu
neporušuje
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0