Autor Zpráva
Acci
Profil
Máte někdo zkušenosti s redakčním systémem lucidCMS?

Chci ho využit na předělání svého webu (acci.wz.cz). Je to dobrý nápad?
Martin Kuželka
Profil
Tenhle cms v Čechách moc využívaný není. Jediný, o kom vím, že ho používá, je David Špinar, který si ho celkem vychvaluje.
Acci
Profil
A taky asi podle Googlu jediný
Martin Kuželka
Profil
Možná není jediný, kdo ho používá, ale jediný, kdo na svých stránkách má, že ho používá...
David Špinar
Profil *
LucidCMS používám k plné spokojenosti. Udělal jsem na něm už několik projektů. Osobně neznám "lepší" CMS pro menší statičtější weby. To slovo "lepší" jsem dal do uvozovek záměrně. Každý si totiž pod ním představí něco jiného. Já mám rád Lucid pro jeho komplexnost a flexibilitu a hlavně velkou jednoduchost. Je to jeden ze systémů, který vám nic nevnucuje a dost toho nechává na vás. Tudíž můžete mít všechno pěkně pod kontrolou.
pvvs
Profil *
royjiydim web na tomhle systemu a mam trochu problem jak upravit template. Musi se pres administraci, nebo staci editovat css ?
TM
Profil *
Mám problémy s kodováním. Lucid standardně kóduje v utf8, ale když potřebuji vložit rss kanál v jiném kódování, tak nevím, co s tím :-(
lojzad
Profil *
LucidCMS tak jsem se rozhodl že si udělám web pomocí tohoto systému ale narazil jsem na problém s češtinou. Stáhnul jsem si Lucid z webu kde už ta čeština je ale když pak kukám na výsledné stránky mám to jako rozsypaný čaj a to jak administraci tak výstup :-( poradte někdo please.
Dero
Profil
S Lucidem mám špatné zkušenosti. Když jsem ho instaloval k sobě, tak jsem se nemohl zbavit chybových hlášení, rozhozené administrace, neschopnosti podržet si přihlášení a dalších problémů. Dost možná je to nedostatečným nastavením mého serveru, ale jiné CMS nemají nejmenší problém. Takže subjektivně na něj nevzpomínám rád.
PvvS
Profil *
nevim , lucid si prekladam sam , jedu na posledni vyvojovy verzi a vcelku pohoda,m pomalu do nej prevadim svuj web.
designaut.com
Profil *
Ad: lojzad, Problém s češtinou

Taky se mi to objevilo, ale znal jsem jsem to samé z PHP/MySQL už dřív. Řešení je sice mírněprasecké, ale pro vlastní použití to stačí - do konstruktoru třídy db (soubor db_ezMySQL.php, za $this->select($dbname); ) jsem přidal tyto tři řádky:

$this->query("SET character set utf8");
$this->query("SET character_set_results=utf8");
$this->query("SET character_set_connection=utf8");

Předpokládá to samozřejmě, že všechno jede v UTF8, což ostatně považuji za prozíravé řešení.
Určitě to půjde udělat obecněji, to ale rád přenechám jiným a zůstanu v UTF8.

Martin Keder

P.S. LucidCMS jsem si, právě tak jako David, zvolil pro jeho jednoduchost a jsem spokojen. Doufám, že mi to vydrží.
Jirka Převrátil
Profil *
Zdravím,

můžete mi prosím poradit ve věci nefunkční češtiny v LucidCMS control panelu???

Problém je, že prostředí administrace zobrazuje divné znaky a některé moje klienty by to mohlo odradit od jeho používání. Předpokládám, že se čeština pro administraci načítá z lang souboru v adresáři cz_CZ.

Předem díky za rady.

Jirka
Anonymní
Profil *
nevim , mam posledni vyvojovou verzi a mam vsechno v pohode.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0