Autor Zpráva
tomas657
Profil *
Dobrý deň, aký RS by som mohol využiť, ak chcem, aby RS vedel toto:

- mám katalog stránok, tak aby som nemusel nové stránky pridávať ručne, ale automaticky cez RS.

Aký RS by ste navrhli?
tomas657
Profil *
Asi mi nikto neodpovie...
lopik
Profil
Asi mi nikto neodpovie...
urcite sa niekto najde. ja by som ti poradil toto: naprogramuj si vlastny. asi najlepsie riesenie
Keilew
Profil
Můj RS. To si stačí založit soubor XML a pojmenovat ho dle konvencí a voila, hned je stránka na světě;-)
Ale pokud nechceš věc, která je ve verzi 0.1, tak obligátně TextPattern, WordPress apod. To, co popisuješ, a jestli to dobře chápu, zvládne každý RS, protože je to základní funkce a pointa celé ideje RS.
Plaváček
Profil
tomas657

Automatické přidávání stránek do katalogu je, s odpuštěním, hovadina. Pokud takovou důležitou věc, jako přidávání odkazů do katalogu stránek, který provozuješ a měl by mít nějakou váhu, nebudeš dělat ručně, pak se raději na katalog vykašli. A dělej něco jiného.
Keilew
Profil
tomas657, Plaváček
Jo už chápu, o co tu jde... Omlouvám se za svůj zcestný příspěvek...
Plaváček
Profil
Keilew

Neomlouvej se. Utekly mi překlepy a tohle blbý fórum mi nedovolilo chyby napravit :)

Shodou okolností jsem dělal nedávno větší český katalog a mám představu, co vše je třeba pohlídat. Automaticky to fakt nejde.
Jsou okamžiky, kdy musí vstoupit do hry lidský faktor. Nejde to jinak.

P.S. jseš si jit, že "zcestný" je správně? Nemá býti psáno spíše "scestný"? :)
Keilew
Profil
Plaváček
Krucinál, já tu fakt vypadám za pravopisnou lamu:-( Je fakt, že s/z byl vždycky velký problém a to samé čárky a o spisovnosti ani nemluvě... čím starší, tím blbější... asi budu psát všechny své příspěvky ve Wordu s kontrolou pravopisu:-)
Jinak mi uniká, na co jsou ty katalogy? Je fakt, že nejsem vzorek běžného klienta, ale v katalogu jsem nikdy nic nehledal...
Plaváček
Profil
Keilew

na co jsou ty katalogy?

Z hlediska SEO dobré a funkční katalogy znamenají velmi kvalitní zpětný odkaz. To z hlediska webdesignera a SeoMága. Ač se o celé problematice široce diskutuje a objevuje se spousta fám, fakt je, že hypertextové odkazy jsou to, co dělá web webem. Tak či onak je vyhledávače musí respektovat a brát v úvahu a také to činí.

Z hlediska obyčejného uživatele je ale katalog odkazů často jedinou cestou, jak se zdárně dostat ke svému cíli. Starám se o dva weby, kde přístupy z katalogu a z fulltextu Seznamu jsou tak půl napůl. Závěr si udělej sám.

I proto je dobrý a zavedený katalog dobrým místem, pokud se o něj někdo poctivě stará.

P.S. pokud jde o to zcestné a scestné, věř mi, že se objeví Dero a uvede celý spor na pravou míru, ale to nepatří sem. I já bych napsal zcestné (z - protože mě to odvádí pryč z mé cesty, čili pryč. :)
Keilew
Profil
Abych nebyl nařčen z OT, tak jen stručně: správně píšeš "dobré", "funkční" a "zavedené". To pak má smysl. Ale když si Franta Hromádka udělá katalog jen proto, že je to módní (?), tak je to prostě o ničem. Je fakt, že jednomu z mých webů konkurují z 16000 odkazů jen dva katalogy, jinak bych byl první (v Googlu samozřejmě). Takže něco na tom bude, ale dle mého v úrovni Seznam, Atlas apod., ale ne v nějaké "lokální" (pokud samozřejmě nejde o něco vysoce specializovaného pro úzkou klientelu apod).
P.S.: Našel jsem si to v pravidlech a je to se "s", takže máš recht.
tomas657
Profil *
Shodou okolností jsem dělal nedávno větší český katalog a mám představu, co vše je třeba pohlídat. Automaticky to fakt nejde.
Jsou okamžiky, kdy musí vstoupit do hry lidský faktor. Nejde to jinak.



Nejde predsa o to, že na to nebudem dohliadať, odkazy by sa do kodu sice zaradili sami, ale ja by som to najprv musel odsúhlasiť a odkontrolovať... Takže by to nebolo všetko automatické !!! To by bola predsa hlúposť, to by bol hrozný katalog.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0