Autor Zpráva
swetko
Profil
dobry den

(viem ze uz to tu bolo ale mozno niekto na nieco nove prisiel... a v starich temach som niec nenasiel)
stranky mam nakodovane do UTF-8, a blbne mi diakritika v tej includovanej casti
ak s timto RS mate skusenosti nevedeli by ste mi poradit v ktorom subore je definovane kodovanie?

ja som to skusil tak ze som si otvoril vsetky subory ktore su v tom RS a hladal som slovicko charset...

bolo len v dvoch suboroch... tak som prepisal charset 1251 na 1250(samozrejme kodovanie na win-1250 som dal aj vo svojich suboroch), ale aj tak to nemalo ziaden vpliv..
skusil som to vsetko dat aj do utf-8, ale nepomohlo

neviete co s tim?

mohlo by pomoct prepisat kodovanie a potom znovu nainstalovat RS?

niekde som tu cital ze je tam subor kde su definovane zvlastne znaky ako su uvodzovky a zakazane znaky.... pomohlo by keby som tam vlozil tie ktore mi nejdu
napr: ľ = &nieco;

dakujem
mareksm
Profil
Zkus použít Aj-fork, je to vylepšená verze cutenews, třeba tam mít problémy nebudeš
Petr Tichý
Profil
Tak jsem měl problémy, hledej na oficiálním fóru. Jsou tam fungující rady.
swetko
Profil
tak som presiel 12 stran vysledku hladania na fore a konecne som zistil kde je chyba:

je to jednoduche - v adresari inc treba otvorit subor functions.inc.php a odmazat v $HTML_SPECIAL_CHARS = Array ( ) znaky ktoré chceme aby sa zobrazovali a ulozit tento subor v kodovani UTF.. ked kodujeme v utf

takto to aspon funguje mne
lukash
Profil *
Zdravím, mám podobný problém, používám charset windows-1250 a z české diakritiky se mi zobrazuje všechno kromě "š" a "ž" , nevíte čím by to mohlo být?
swetko
Profil
lukash... citaj ujo citaj

...v adresari inc treba otvorit subor functions.inc.php a odmazat v $HTML_SPECIAL_CHARS = Array ( ) znaky ktoré chceme aby sa zobrazovali a ulozit tento subor v kodovani

takze to otvor a zmaz š a ž a uloz v kodovani ANSI

EDIT: este by som pridal ze zmazte aj riadok z ˇ a ´ - pre istotu
Klainer
Profil *
Já mám ted ten samý problém stránkumám dělanou v Utf-8 a po smazání klikyháků z $HTML_SPECIAL_CHARS = Array ( )
mi to pořád nejede ...
Prosím o pomoc. Díky
sox
Profil *
taky jsem to smazal a porad mi to dela... :(
sox
Profil *
uz fakt newim, prosim pomoc !!!
mersi
Profil
skusil som to ale nejde to na sto percent, stale to robi bludy

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0