« 1 2 »
Autor Zpráva
mardon
Profil *
Hledám RS,na který bych mohla převést stávající statický web www.tucnak.cz.
Hlavně by měl umět zobrazit fotogalerii. Zajímají mě i konkrétní odkazy na weby.
mardon
Profil *
nemate nikdo zadne doporuceni?
Worker
Profil
My prevádzame statické stránky do RS Joomla. Joomla má však špecifické šablony stránok, preto prevedenie pôvodného designu do šablony Joomla je náročné. Sú však nejaké možnosti pri miernych ústupkoch od pôvodného vzhľadu.
RS Joomla kompletne v českej administrácii ver. 1.0.12 alebo 1.0.13.
Viac na info@zh.sk
mardon
Profil *
to Worker

a co fotogalerie, tu v Jommle vytvorim?
Worker
Profil
Joomla 1.0.12 ju priamo neobsahuje, ale sú komponenty ktoré sa jednoducho doinštalujú, a môže sa na ňu odkázať v menu.
Galérií pre Joomlu je niekoľko desiatok, najpoužívanejšie sú: Datso Gallery, Zoom Gallery, RS Gallery a mercedes medzi fotogaleriemi je považovaná Coppermine.
skyver2
Profil *
mardon: Zdravim, napiste mi na skyver [zav] centrum.cz
Kontakt tu nikde nevidim a forum nemam cas neustale sledovat.
DoDo
Profil *
Zdravim, rad bych joomlu 1.0.13 s ceskou administraci v jednom balicku muze nekdo poskytnout.
Diky Karel
Worker
Profil
DoDo
Teraz je situácia s lokalizáciou (administrácie) Joomly takáto: Je k dispozícii je kompletná Joomla IE 1.0.12 v slovenskej verzii. Ďalej je v českej verzii Joomla 1.5 RC, zatiaľ sa veľmi nepoužíva, čaká sa na konečnú verziu.
Naše webstudio prekladá (neoficiálne) pre potreby zákazníkov Joomlu 1.0.12 aj do češtiny. Ak by bol záujem, preložíme Vám Joomlu 1.0.13 do češtiny.
Joomlu inštalujeme, upravujeme komponenty a robíme podporu.
info@zh.sk
Fondil
Profil *
doporučuji Reload CMS můžeš ověřit na http://windows-xp.ic.cz
Tomtomas
Profil
Nevím, nevím, skoro bych chtěl napsat "říkejte si, co chcete, ale Joomla a Mambo jsou jedním slovem příšery". Ona se dá stáhnout pro mě neuvěřitelná hromada PHP souborů, co si říká Joomla a ono to nakonec i nějak jede, ale přece jenom: opravdu si myslíte, že je to příjemný systém?

Dle mě má použitelný RS vypadat trochu jinak:
- jednak by měl jít bez problémů instalovat na skoro jakýkoliv hosting bez ohledu na drobné nuance v nastavení PHP (safe_mode?, memory)
- pro začátečníky je nutné mít v základní instalaci dostupnou češtinu ("Worker: Naše webstudio prekladá (neoficiálne) pre potreby zákazníkov Joomlu 1.0.12 aj do češtiny. Ak by bol záujem, preložíme Vám Joomlu 1.0.13 do češtiny." Hmm ...)
- mít naprosto přímočarou správu obsahu hned od začátku, aniž by se musel studovat manuál (na mě Joomla působila hrozně přeplněně - co potom na úplného začátečníka)
- mít možnost snadného definování svého vzhledu (šablony - HTML, CSS) bez sebemenších ústupků (znáte důvod, proč to u některých RS nejde třeba takhle (flash animace) - jednodušeji už to snad ani moc nejde
- v případě potřeby mít možnost si napsat svůj vlastní plugin, modul (i mě, jakožto neprogramátorovi se základními znalostmi PHP a SQL se v jistých systémech celkem bezbolestně zdařilo vyrobit si vlastní plugin - ne tak u Joomly)
- mít bez debat schopnost jednoduše fungovat s adresami typu web.cz/dobry-den (component/option,com_remository/Itemid,64/func,fileinfo/id,184/ - no co to je?)

Já vím - když to někdo opravdu umí, lze s joomlou ledacos, ale povězme si: kolik takových je? A navíc, pokud chcete zvýšit funkčnost, doinstalujete nějaké ty pluginy, moduly, Mamboty, roboty, despoty ... a nikdy vám nebude stačit sdílená paměť pro PHP skripty - Joomla je v tomto ohledu značně náročná. Já jsem do Joomly (na zakázku - mj. zejména úprava vzhledu) zkoušel proniknout několikrát a ač rozhodně nejsa začátečník, je to vcelku šílenost. Zvlášť pro jednoduchý web (www.tucnak.cz?). Prostě Joomla snad někdy příště ... Ale asi ee.

Nechci hanit Joomlu jen díky tomu, že já jsem se s ní nespřátelil, ale nemělo by cenu se pro jednoduchý web nebo v případě začátečníka podívat po něčem, co vyhoví v alespoň většině z výše vypsaných bodů? Ideální systém zřejmě neexistuje. Ale co do jednoduchosti použití myslím stojí za to mrknout se na něco jako
- CMS Made Simple (čeština, přímočarost, SEO adresy, ukázka např: web obce Mašovice)
- LucidCMS (hezky jednoduchý a rychlý, avšak komunita je menší a vývoj jde pomaleji - otázka, zda je to špatně; já bych se ho nebál, okrajově ho taky používám asi 2 roky; a nevím, jak je to teď z češtinou); ukázky nasazení třeba na daend.cz/reference.php
- Website Baker (podobný jako CMS Made Simple, jen bohužel verze 2 vyžaduje safe_mode off - verze 3 už asi naštěstí nikoliv; teď nevím, zda je počeštěný)
- TypoLight (elegantní, ale větší zkušenosti nemám)
- sNews (RS o jednom jediném souboru)
- Wordpress cs (u nás velice oblíbený, v češtině a tím pádem poradí kde kdo).
jakublll
Profil *
ahoj,
chtěl bych se naučit dělat statické weby na rs(asi na cmsmadesimple nebo lucidcms). ale pokud to stahnu tak moc nevim jak tam dát ten svuj design. byl bych moc rád, kdyby to tady mohl někdo popsat a vysvětlit. nebo odkázat na stránku kde to popsané je. děkuji mockrát
Anonymní
Profil *
mardon: Našla ste už nějaké řešení? Popřípadě je možný nějaký kontakt na vás?
Tomtomas
Profil
jakublll
Třeba právě u CMSMS je to ukázáno na mnou uvedeném odkazu výše. Pokud překousneš delší načítání animace, je to myslím ukázáno názorně. Ale zrovna u tohoto a jemu podobných systémů myslím i laik vcelku snadno pochopí, co, jak a kde.
mardon
Profil *
to Anonymní:
řešení stále ještě hledám
miloskroulik
Profil *
mardon
Doporučuji CMS Made Simple. Jak jsem se koukal na Váš web, bude se Vám hodit jeho modul Cataloger.
mardon
Profil *
to miloskroulik:
Může te mi dát odkaz na ten Cataloger , nějak to na tom webu CMS Made simple nemůžu najít.
Eventuleně pokud jej máte někde nasazený ráda se na to podívám.
megii
Profil *
ahojky, může mi prosím někdo poradit jak měnit design v CMS Made Simple? Je to sice dobrý rs, ale ještě jsem nepřišla na to jak změnit třeba horní lištu s logem (header) umím jen trochu html a css.
Lexter
Profil
Pro jednoduchý převod vzhledu a snadnou správu galerie bych to viděl spíše na RS2, šablony spočívají jen v dosazení několika značek. Galerie je taktéž vyřešená velmi jednoduše a elegantně.

I wordpress bych viděl jako řešení, ale na takový webíček je to taky docela moloch.

Joomla ani omylem. Tu si nasazujte na komunitní portály, tady nemá co pohledávat i když je "nasaditelná".

Vůbec je to paráda. Někdo si chce přestavět svůj webík na rs, nabídne se snaživec s joomlou, udělá hromadu práce na šablonách a komponentách, vyfásne prachy a stejně ten webík využije asi 5% schopností joomly. To je vážně na pováženou.
ALGRA
Profil *
Ak chces tak ja to zvladnem dat do sunlightu ...
megii
Profil *
Děkuji za radu a nabídnutou pomoc, teď tedy zkouším RS2 a sunlight jsem taky zkoušela, ale jen tak narychlo. CMS Made Simple se mi moc líbí zvládla jsem tam spoustu věcí, ale zarazila jsem se na úpravě vzhledu...
Lexter
Profil
megii
Pokud budeš potřebovat helfnout s RS2, pomůžu ti, systém znám dost obstojně a volnej čas taky někde seberu. Lexter@king-tutorials.cz
megii
Profil *
no zrovna řeším s RS2 že se nemůžu přihlásit do administrace, nevíš kde je problém
Lexter
Profil
megii
Při instalaci jsi přece zadávala své údaje pro připojení, že? Snad je máš špatně zkopírované nebo sis je jen nezapamatovala. Každopádně si pro tento účel založ nové vlákno ;).
megii
Profil *
děkuji za pomoc s RS2, jsem to nainstalovala znova a šlape.
Jan Rippl
Profil
Ačkoliv se zdá, že megii už má CMS vybrán, jen bych z výčtu Open Source CMS doplnil jeden, který jsem objevil nedávno, a domnívám se..., že se jedná o zajímavý PHP script, který se obejde bez My SQL databáze: cmsimple.dk
Kdysi se tu takové systémy (bez MySQL) řešili, a tak snad to pomůže v budoucnu...
megii
Profil *
Jan Rippl
Děkuji za odkaz, ještě vybráno nemám. Ten CMSMS se mi líbí nejvíce, tak to budu zkoušet dál třeba na to přijdu.
Jan Rippl
Profil
megii

není to nic těžkého.
Stačí rozbalit příslučný zip archiv do počítače. Následně prostřednictvím protokolu FTP zkopírovat veškerý obsah rozbaleného archivu na server s podporou scriptování PHP.

zadat url stránek a přihlásit se (heslo je tuším test). Po autentizaci se hned vypíše seznam adresářů a souborů, u který je nutné změnit práva (tzv. chmod).

Pak je třeba změnit heslo v konfiguračním souboru a další věci. To lze provést přímo z administračního rozhraní systému, avšak až po změně práv zápisu (viz výše) :-).

V případě zájmu mohu zdarma nastavit a nakonfigurovat.

studio@area-51.cz
megii
Profil *
ahojky, můžete mi opět někdo poradit? Nakonec jsem zůstala u CMS made simple, nevíte někdo jak změnit vzhled pomocí šablony(theme) nevím kam se to kopíruje a jak se to spouští. A ještě bych potřebovala poradit s modulem news nevím jak název news změnit na novinky.
Bubuss
Profil *
Hoy megii
Tak jsem hledal kde se dá to News změnit a je to v souboru: /tmp/templates_c/%%CB^CBC^CBC6D161%%template%3A17.php
Najdi si tam toto:

<div id="news">
<h2>News</h2>

a změň to na toto:

<div id="news">
<h2>Novinky</h2>

Soubor je samozřejmě chráněn proti změnám a nepomůže ani změna atributů protože to nejde. Stačí ale soubor skopírovat na disk, tam ho upravit, na serveru smazat a znovu nakopírovat zpět.
Tomtomas
Profil
Hmm, vidím, že stále žije "letité" téma, kam jsem už kdysi přispíval. Nedá mě a znovu reaguji.

Bubuss
megii
Ač si myslím, že megii má po měsíci problém nejspíš sama vyřešen, tak zkusím vyvrátit mylný závěr Bubusse a nastínit správné řešení. U CMSMS spočívá základ nastavení v práci se šablonami. Předpokládám, že oním <h2>News</h2> se myslí část výchozí šablony, nazvané zhruba jako "Left simple navigation". Pak ji stačí jednoduše upravit v administraci přes "Vzhled » Šablony".

Řešení Bubusse je špatné: složky /tmp/xxx slouží samotnému systému k ukládání dočasných souborů a keše. Stačí na "Administrace stránek » Globální konfigurace" vymazat cache a News je zpět. Ale obdivuju způsob hledání problému.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0