Autor Zpráva
MAD-MAX
Profil *
Zdarec, dělám weby - jen (X)html (strict), ale nedelam v PHP, proto potřebuji pro klienta nejaky CMS - chce si stranky spravovat sam.
Vubec netusim co by bylo nejlepší. Chce poutavý design (to už mám), ale teď to musím na něco "nacpat". Chce tam galerii, odesilaci formular, diskuzi, knihu navstev, obchod, anketu, ...atd. Bude se tam hlavně prodávat zboží a občas přidávat nějaký ten článek, chce vše v cz a jednoduše spravovat (bez mojí pomoci).

Takže kdyź to zhrnu:
1. jednoduche nahrani meho designu
2. musi byt jednoduchy a v cz
3. e-obchod
4. galerie
5. kniha navstev, odesilaci formular, anketa, prihlaseni/registrace - treba do tajne sekce
6. vse chraneno antispamem (ne capatcha)
7. SEO a hezke url
...
toť asi vše
nemám zkušenosti s CMS, tak abych to zvládnul ...

díky MOC všem
FiryCz
Profil
Chceš toho trochu moc. Něco takového existuje (například Joomla), ale pokud tam chceš tolik věcí, už to není tak jednoduché. A stejně to nebude dokonalé.

Takové věci se programují složitě, a je lepší si je udělat sám, pokud jsi tak schopný, popř. si na toho někoho najmout.
Worker
Profil
Joomla je vhodná.
Nejde však iba o inštaláciu Joomly, každá komponenta vyžaduje nejaké znalosti.
Najväčším orieškom bude použitie vlastného designu - ide to, ale pracnejšie.
Ak by bolo potrebné nainštalujeme Joomlu s češtinou v administrácii a môžeme sa spolupodielať na sprevádzkovaní.
Pozn.: na naštudovanie Joomly s týmito požiadavkami od začiatku, sprevádzkovanie a dohľadanie riešenia problémov je potrebných cca 200-400 hodín.
Znalý Joomly to môže urobiť za 40 hodín.
MAD-MAX
Profil *
No, tak to je fakt moc, nemám 400 hodin a navíc jsem tady někde četl, že Joomla zatěžuje server.
Jinak nechci toho zas až tak moc (normální webová prezentace s galerií, e-shopem, anketou, guestbookem, mailformem, ...), spíš bych se chtěl zeptat co takhle Wordpress - všichni ho chválí. Taky mě napadl SunLight, UNITED-NUKE, e107, ... spíš jsem na ně našel reference.
Na ten obchod bych mohl použít osCommerce nebo ZenCart, akorát nevím, jestli se to nebude na jednomhostingu "hádat".
Jinak nejlepší by bylo, kdyby CMS uměl e-shop.
klingon
Profil *
Podobnou záležitost jsem před časem řešil v jednoduchém flat shopu od panavis (googluj, nechci dělat reklamu), design se dá jednoduše překopat má to i pro laického majitele přehledné CMS a je to celkem stabilní i bez MySQL.
Anonymní
Profil *
Jinak nechci toho zas až tak moc (normální webová prezentace s galerií, e-shopem, anketou, guestbookem, mailformem, ...),
si opravdu skromný
MAD-MAX
Profil *
No, vím že tam je skoro všechno vyjmenované, ale podobný web mi už jede (bez e-shopu) a je to v naprosté pohodě, jenže né všichni chtějí, abych jim web pak spravoval a chtějí se o to starat sami. No a tak se poohlížim po něčem, co by bylo wery easy, jak pro mě (co se týká napasování designu), tak pro člověka, který je rád, že si dokáže přečíst e-mail ;-)

Jinak www.panavis.cz mají jen předělanej quickcart.

Jenže ty free obchody mi nesedí spíš chci CMS, ten e-shop by měl být fakt jen velmi jednoduchý a graficky dobře vypadající (nic obsáhlého, nejlépe jen plug-in do CMS).
MAD-MAX
Profil *
Jinak náhodou jsem narazil na toto:
http://lrv.blog.lupa.cz/0609/quick-cart-cechum-radeji-ne
MAD-MAX
Profil *
No tak zatím z e-shopu vypadá dobře ten panvis, možná zen-cart ... fakt nevim.

............ :-( :-( :-(

Asi mi nakonec nezbyde nic jiného, než jich několik vyzkoušet.

Můžete alespoň někdo poradit, jestli je nějaký CMS i s e-shopem (kromě drupala a joomly - první se mi nelíbí a druhý má prý problémy při větším náporu)
MAD-MAX
Profil *
Tak už jsem se rozhodl - UNITED-NUKE, co na něj říkáte ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0