Autor Zpráva
Deever
Profil
Zdravím,
používám fórum Vanilla, povedlo se mi ho úspěšně počeštit, ale stále mám potíž se zobrazováním českých speciálních znaků v samotných diskuzích a komentářích, ačkoliv vše ostatní (tedy navigace, atp.) se zobrazuje včetně českých znaků.

Nepodařilo se mi nalézt nic, kde by se to dalo nastavit, navíc by vše mělo fungovat v UTF-8, takže bez problémů.

Netušíte, jak to opravit?
Ivorius
Profil
Vanillu neznám, ale tipnu si na databázi. Podívej se jestli ti jede v utf8 a případně dosaď za kod kde se k databázi připojuje:

mysql_query('SET NAMES utf8');
mySQL_query("SET CHARACTER SET utf8");
Deever
Profil
Tohle je tam nastaveno. našel jsem soubor settings.php a tam bylo CHARSET nastaveno na utf-8.
v samotném souboru připojení bylo vypisováno právě CHARSET, takže by to mělo být utf-8.
AlešD
Profil
Deever

kdysi jsem Vanillu instaloval a počeštil, problémy s nezobrazováním znaků (v mém případě ň) jsem pořešil záměnou nějaké funkce za funkci kompatibilní s UTF. A něco o tom napsal, nicméně spíš se tam zabývám češtinou v notifikačním mailu.

Bohužel už si nějak nepamatuji jak jsem řešil češtinu, ve zdrojácích souboru Framework.Class.MySQL.php na řádku 58 jsem našel toto:

<code>
// fix problému nezobrazování některých dakritických písmen v UTF-8
/* On MySQL 4.1 and later, force UTF-8 */
if (version_compare(mysql_get_server_info(), '4.1.0', '>=')) {
mysql_query('SET NAMES "utf8"', $this->Connection);
}
mysql_query("SET
character_set_results=utf-8,
character_set_connection=utf-8,
character_set_client=utf-8");
</code>

A asi to pomohlo. Ale jistý si tím nejsu.
Deever
Profil
Ano, opravdu je to ono.
Děkuji mnohokrát.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0