Autor Zpráva
Gaudino
Profil
Dobry den,
provozuji moje male webdesign studio a mam v planu, ze si vytvorim svuj publikacni system, ktery bude v pozadi kazdeho dalsiho webu, ktery budu realizovat. Ke kazdemu webu jsem celkem pohodlne schopny udelat kompletni a rozsahle administracni rozhrani, ale nechce se mi jiz ke kazdemu webu delat jine.

Potreboval bych ale poradit, jakym stylem takove CMS udelat nejlepe......nemyslim ani tak z programatorskeho hlediska, jako spise logickeho hlediska.

tzn.: 1. jak dosahnu nejlepe tzv. univerzalnosti CMS
2. jak nejlepe dosahnout toho, ze CMS bude rozdeleny na tzv. moduly, ktere se mohou samostatne aplikovat
3. co by mel takovy CMS urcite nezbytne obsahovat (opet nemyslim jako jake moduly......)
....... apod.

Prosim o nejake vase rady a predem dekuji
Str4wberry
Profil
Gaudino
Tvoje otázky se mi zdají poněkud nejasné, ale alespoň něco zkusím.

Jako základní vlastnosti bych viděl:
Vkládání/Editace stránek/článků (blog) + upload příloh (případně WYSIWYG editor), organizace menu, exporty (ATOM, RSS).
Zerog
Profil
Prominte za ot prispevek ale co je to : WYSIWYG editor ?
Str4wberry
Profil
Zerog
http://cs.wikipedia.org/wiki/WYSIWYG — to je tak težké?
moss
Profil *
To se to moc neprodiskutovalo teda :-)
Ono vytvořit vlastní CMS nebude žádná sranda, ja se chystam přesně na to samý, a myslim že jedinej způsob bude použít nějakej jednoduchej opensource CMS jako předlohu. Jenže najít nějakej takovej, jenom s esenciálním frameworkem, na kterym je postavenej front-end pro uživatele a administrace a žádná zbytečná omáčka okolo, která tu přehlednost znepřehledňuje, je docela problem...
Joker
Profil
moss
To se to moc neprodiskutovalo teda :-)
Taky by mě tohle téma zajímalo, jenže ono to těžko bude na vlákno tady na fóru, to je spíš na několik článků, možná by to dokonce vyšlo na bakalářku či diplomku.
Str4wberry
Profil
Joker
Ono jde o to, že když něco takového napíšeš (vytvoříš), věnuješ tomu stovky hodin času, tak Ti je set-sakramentsky „líto“ své „know-how“ uvést v diskusi.
haffy
Profil *
No pokud by si chtel poradit co se tyce CMS pro web at uz univerzalni ci modulovy ozvy se na ICQ 412999039 a muzeme to bez problemu probrat :) ... prave mam uz takovy CMS po treti rozpracovany a bude obsahovat vyznamne mnoztvi fci ... napr.: SEO, BAN, a dalsi vychytavky webu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0