Autor Zpráva
janavk
Profil
Provozuji stránku http://www.jakpodnikat.cz a už pár lidí mi řeklo, proč to nedělám v redakčním systému. Jenže já nedokážu posoudit, jestli by pro tyhle stránky byl RS přínosem nebo ne, protože do RS nějak ještě nevidím.
quinux
Profil
janavk
Záleží jak často se mění obsah. Vzhledem k neustálým změnám v zákonech, předopkládám min. jednou do roka v tom případě je RS asi zbytečný, pokud ale změna probíhá častěji (alespoň jednou do měsíce), tak by se RS možná hodil.
janavk
Profil
Změny jsou dost časté, ale měním přímo text jednotlivých již existujících stránek, aby tam stránka zůstala, ale byla stále aktuální. Mám tušení, že v RS se vkládají nové texty, nebo ne?
djlj
Profil
Mám tušení, že v RS se vkládají nové texty, nebo ne?
Ne.
Vitec
Profil
Jo i ne.
janavk
Profil
A dokázal by mi někdo vysvětlit výhodu oproti obyčejným stránkám? Tedy pokud by nespočívala pouze v jednodušším psaní textů, já to píšu přímo v html a jsem s tím spokojená.
Vitec
Profil
mrkni třeba sem pokud ti nevadí slovenština http://www.creativesites.cz/redakcni-system-cms-vyhody/ je to o cms Joomla ale tyhle výhody mají skoro všechny..
Gekon
Profil
Přesunuto do správné sekce.
janavk
Profil
Vitec koukla jsem tam, ale není mi stále jasné:
1) já optimalizuju title, h1, url podle toho, co je nejvíc navštěvováno na Seznamu. Dělal by mi to i RS?
2) RS to má všechno v databázi patrně, já to načítám normálně. Nevím, co je lepší pro vyhledávače. Ví to někdo?
3) Dávám si tam reklamy, co chci, to bych mohla i tak?
4) Nebyl by pak design "jeden jako druhý"? Nemám moc krásné stránky, ale nechci to mít uniformní.
Atd, zase příště
quinux
Profil
janavk
1) sám od sebe ne, ale editovatelné by to bylo
2) je pravda, že u RS hrozí více rizik nedostupnosti - třeba spadne DB
3) ano
4) ano i ne
mat
Profil
janavk

na jakpodnikat.cz určitě stačila česká verze wordpressu (jeden z nejpoužívanějších rs pro malé a střední weby). K tvým bodům:

1)wordpress ti do url napíše to, co ty napíšeš jako nadpis (bude to i title a h2, což je určitě pro seznam dostačující
2) vyhledávačům je jedno, jestli se web tahá z databáze nebo ne, on vidí to samé co ty, když si otevřeš stránku
3) pro wordpress existují přímo nějaká rozšíření pro adsense, není ale problém si zeditovat nějaký ten souborek v šabloně (nejčastěji sidebar, tj. boční lištu)
4) u jakpodnikat bude asi jedno, jestli bude vypadat jako stovky dalších webů (tam se asi chodí hlavně pro informace), můžeš si i stáhnout mnoho bezplatných šablon nebo si koupit za nějaký ten slábnoucí dolar nějakou šablonu unikátní

a k práci s wordpressem nebo jiným rs (wordpress ale mě osobně přijde nejsnažší pro začátečníka) - vytvoříš si kategorie, které pak plníš články, které pak můžeš upravovat po libosti, nemusíš ani umět html apod - v rs bývá včleněn editor textu.

Je to zkrátka úplně o něčem jiném, u webu, který má třeba 200-300 stránek je nepoužívání rs sebevraždou.
Tomtomas
Profil
janavk
quinux
mat

Já bych zmínil další důležitou věc (která třeba pro mě je jedním z hlavních důvodů, proč využít RS). A tou je možnost více editorů a k nim nastavení jejich práv. Nevím, jestli je to u tohoto projektu podstatné, ale možná ano - vzhledem k množství stránek a informací.

A druhak je to možnost snadné (a "globální") úpravy vzhledu na jednom místě; pochopitelně hlavně za předpokladu, že daný RS schopně využívá nějakého způsobu šablon. U zmíněného webu ale hádám, že se využívá nějakých PHP šablon/skriptů, takže tohle asi nebude až tak důvod pro RS.
janavk
Profil
mat: u webu, který má třeba 200-300 stránek je nepoužívání rs sebevraždou:
Proč sebevraždou? Vždyť si vždy jen zkopíruju existující stránku, když dělám novou, a když opravuji starou, vyznám se v html.
mat: wordpress ti do url napíše to, co ty napíšeš jako nadpis (bude to i title a h2, což je určitě pro seznam dostačující:
To by dostačující bylo, mít url stejnou jako nadpis. U title už je to trošku horší - většinou do něho nacpu o něco víc než do nadpisu.
mat:
k práci s wordpressem nebo jiným rs (wordpress ale mě osobně přijde nejsnažší pro začátečníka) - vytvoříš si kategorie, které pak plníš články, které pak můžeš upravovat po libosti:
Problém - stáhla jsem wordpress a zkusila ho začít plnit, ale nepodařilo se mi ho pochopit. Má přednastavený seznam pro rubriky, stránky, odkazy, nemá to záhlaví jak chci a je pro mě neprůstřelné to pochopit. V html a css už dávno nejsem začátečník, ale ve wordpressu nechápu prakticky nic. A k tomu ještě stále nejsem přesvědčená, že by byl pro jakpodnikat přínosem.
habendorf
Profil
janavk

Já ti nerozumím. Ptala ses jestli by pro tyhle stránky byl RS přínosem nebo ne, ale všechny odpovědi se snažíš trvale vyvracet.

já to píšu přímo v html a jsem s tím spokojená
Fajn, tak zachovej status quo. Pokud jsi s něčím spokojená a funguje to, nemá cenu do toho vrtat.
janavk
Profil
Já se pokouším objevit ten přínos, o kterém sem tam někdo mluví, a který - zatím - nevidím. Ráda bych ten přínos viděla i já. Co pro to mohu udělat? Snažím se ptát a rozebírat to z té strany, z které to vidím. Jinak to snad ani nejde, nebo ano?
Plaváček
Profil
janavk

habendorf ti odpověděl. Pokud máš pocit, že správu celého webu zvládáš i ve statickém HTML, pak to dělej dál. Ale dle mého soudu tě to stojí spoustu času navíc, který by solidní redakční systém (a v tomto případě by Wordpress postačoval) ušetřil. I za cenu času stráveného pochopením a instalací.

Co pro to mohu udělat?

Můžeš si pořídit profesionální redakční systém, ve kterém píšeš jak ve Wordu (udělám reklamu kolegovi htpp://www.pub-me.com). Instalace ale stojí řádově desetitisíce a přizpůsobení konkrétnímu webu nejméně jedenkrát tolik.

Snažím se ptát a rozebírat to z té strany, z které to vidím. Jinak to snad ani nejde, nebo ano?

Pokud to, co děláš, zvládáš, funguje ti to a vynáší, pak to nechej plavat.

Lepší radu ti asi nikdo nedá.

Na druhou stranu: když nebudeš mít starosti s webovými technologiemi, můžeš se o to více věnovat obsahu webu. A to může být výnosnější. Protože čas jsou peníze. Nebo ne?
janavk
Profil
Plaváček: když nebudeš mít starosti s webovými technologiemi:

Můj problém je ten, že se orientuju v html a css, ale když si zkusím něco usnadnit pomocí např. PSPad nebo nyní Wordpressem, nedaří se mi to pochopit. Asi to bude věkem a opravdu tio nechám plavat, zůstanu u html. Akorát jsem si nebyla jistá, jestli můj web tím pádem nepředběhnou jiné, třeba obsahově horší, ale lépe se dostávající k člověku. Jde mi jen o to, aby byl co nejvíc dostupný pro nalezení mezi ostatními - SEO.
janavk
Profil
Vlastně ještě o to, aby působil profesionálněji, protože jinak než přes reklamy na něm nevydělávám, a k tomu musím přesvědčit marketingové odborníky, že můj web je profi.
Plaváček
Profil
janavk

To je pak těžké. Pokud má tento web ambice vydělávat, pak je nutné sáhnout do peněženky a zaplatit nějakému solidními webdesignerskému studiu za nový design. I když v tomto konkrétním případě není jednoduchá grafická podoba na škodu. Co je ale horší, že celý web je absolutně nepřehledný a po pár kliknutích jsem definitivně zabloudil. Absolutně netuším, kde se právě ve struktuře webu nacházím a zmateně odcházím jinam.

Zkrátka, co svět světem stojí, platí jedno pravidlo - každý má dělat to, co umí nejlépe. Honosně se tomu říká dělba práce. Ty rozumíš problematice podnikání, já umím vyrobit uživatelský přítulný web. Tak si můžeme vzájemně pomoci.

Anebo se můžeš ponořit do studia a naučit se ovládat zvolený redakční systém. To ale zase taková sranda není.
janavk
Profil
Plaváčku, pokračuju na
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=6 2762
takzejtra
Profil
Řeším stejnou otázku u podobného webu. Je to tak 50 na 50. Pokud Vám současný způsob aktualizace vyhovuje neměnte ho.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0