Autor Zpráva
Martin Malík
Programuji vlastní CMSko a narazil jsem na tento problém, zajímalo by mě, jaké řešení by bylo v pohledu uživatele lepší. Možná vás taky napadne řešení úplně jiné a lepší, než obě, která mě napadla.

Součástí mého CMS budou pluginy a celé CMS bude používat šablony. Šablony jsou uloženy ve složce templates, pluginy v plugins, kde každý plugin má svou podsložku. Uvažujme, že mám plugin - anketu. Kam by bylo nejlepší uložit její šablonku, napadly mě dvě řešení:

1) Šablonu dát do složky k pluginu. To má nevýhodu v tom, že pokud si někdo (já) bude chtít upravovat vzhled, nenajde všechny šablony hezky u sebe v templates, kde je bude očekávat, ale bude je muset hledat. Výhodou je snadnější instalace pluginu, stačí rozbalit složku na místo a o zbytek se postará program.

2) Šablonu dát k ostatním do templates. Výhoda - všechny šablony jsou hezky u sebe. Nevýhoda - horší instalace.

Jaký na to máte osobně názor, co vám přijde vhodnější? Existuje lepší řešení?

Děkuju za váš čas a snahu ;)
tiso
Martin Malík - spoj tie 2 adresáre do jedného a máš po probléme... Vlastne jeden máš - ako sa bude ten adresár volať...
Martin Malík
tiso
Podle mě by byl takový krok docela na úkor přehlednosti a i uživatelské (administrátorské) přívětivosti. Instalovat pluginy do té samé složky, kde mám templaty, to bych moh rovnou úplně všechno dát do jedné složky...

Nicméně, děkuji za názor :)
Martin Malík
Teď mě napadlo, jak podobnou situaci řeší jiná CMS? Máte s tím někdo zkušenost (třeba některý z autorů :-) )?
tiso
Martin Malík 3) inštalácia pluginu = spusenie nejakého skriptu, ktorý šablónu z adresára pluginu presunie do adresára templates. Lepšie?
Martin Malík
tiso
To vypadá asi na vůbec nejleší řešení. Díky ;)
tiso
Martin Malík - za málo... Otázky ohľadom architektúry systémov mám rád, nikdy neviem či to niekde nevyužijem...

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: