Autor Zpráva
peta
Profil
CMS SilverStripe
http://demo.silverstripe.com
- vyuziva ajax
- zda se mi, ze se to vlece, ale to muze byt vytizenim serveru
- editace stranky je resena editorem podobnym FCK/TinyMCF
- editace galerie obrazku / souboru je resena JS light-boxem se zalozkami
- seznam souboru/obrazku je reseny celkem pekne, tabulkou
- ma to vestavene statistiky
- historii stranek
- resi to stranku 404 page not found a 500 Server error
- prekvapive ma i jednoduchy preklad stranek pro vice jazyku
... cimz celkem konkuruje Plone a dalsim vetsim systemum

- Nema to vsak zatim asi cestinu.
- nenasel jsem, kde se vytvari a prirazuje sablona (edituje html layout, css), zrejme se vytvari jako objekt.
- balicek ma 2MB (nevim, co v tom vsechno je, ale zda se mi to celkem dost, nicmene velke CMS maji pred 10MB)

Zda se mi to velmi pouzitelne.

Je to system sponzorovany googlem
http://code.google.com/opensource/ghop/2007-8/projects.html#moinmo
fandaa
Profil
Vypadá to zajímavě.. :))
big_joe
Profil *
tak cestinu to ma, ma to dokonca aj slovencinu, lenze je to plne bugov...
obrazky v galerii sa cez IE otvaraju do malickej kocky, takze nepouzitelne velmi...
je na to este malo rozsireni, ale ked na tom bude tym pracovat dalej, tak to bude velmi zaujimave...
jirkaB
Profil *
Kdybych chválil SilverStripe, chlubil bych se cizím peřím. Proto uvádím některé reference na použití tohoto redakčního systému.

redakční systém Silverstripe CMS - reference

Máme zkušenosti s těmito systémy: Joomla, Drupal, SilverStripe a Wordpress. Z referencí je jasné, jakému systému dáváme přednost. Vycházíme z praxe.
H13
Profil
Něco na SilverStripe bude. Jako vítěz kategorie "Most Promising Open Source CMS" za rok 2008 (http://www.packtpub.com/open-source-cms-award-previous-winners) bude zajímavé ho sledovat ... Každopádně pro mě, kterej je zvyklej na přehlednou administraci z Joomly! je administrace SilverStripe tak trochu oříšek :-(
Mastodont
Profil
Moc se mi nezdá ta stromová hierarchie stránek v administraci.
H13
Profil
Mastodont
Moc se mi nezdá ta stromová hierarchie stránek v administraci.

100% souhlas
ah01
Profil
Mastodont, H13
Můžu se zeptat, proč? Mě přijde, že pro koncového uživatele (editora) je to právě velmi přehledné. Jaké nevýhody na tomto přístupu vidíte?


Já jsem na SilverStrip zrovna dnes koukal a poměrně mě zaujal. Administrace mi přišla poměrně intuitivní (na rozdíl např. od Drupalu). Z programátorského pohledu je mi použití MVC a ORM velmi sympatické.

Pokud s tímto CMS máte někdo zkušenosti, budu rád (a určitě nebudu sám) za jakékoliv zkušenosti.
H13
Profil
ah01
:-( Prostě na takovéto menu nejsem zvyklej. Jsem zvyklej na menu, který je použitý v Joomle!, tedy podle mě standardní menu systém jaký je např. používan v operačních systémech...

Z programátorského hlediska na tom zřejmě SilverStripe bude na dobré úrovni. Ovšem i zde mám prostě v oblibě použité vzory (modely) v Joomle! jako je třeba MVC, OP. Tipuju, že ORM bude následovat (až se Joomla! v následujících verzích zbaví zpětně kompatibilního kódu pro PHP4)
Mastodont
Profil
ah01
Připadá mi to dost omezující z hlediska struktury obsahu webu. Každá stránka má sice definovatelná klíčová slova, takže uživatel si může vyhledávat napříč stránkami, ale ty možnosti vyhledávání jsou dost omezené. Admin může vyhledávat podle typu stránky nebo klíčových slov, ale už ne podle obojího.

Kromě toho jde spíš o Page Management System, ne CMS, nikde nevidím možnost dát víc položek na jednu stránku dle svého výběru.
Studio 20
Profil *
ah01
:-( Prostě na takovéto menu nejsem zvyklej. Jsem zvyklej na menu, který je použitý v Joomle!, tedy podle mě standardní menu systém jaký je např. používan v operačních systémech...


Také jsme si zvykli na menu v Joomle, ale po týdnu používání Silverstripu se v Joomle nevyznám!! SilverStripe je natolik intuitivní (asi při programování používali hlavu a logiku), že stačí znát trochu princip redakčního systému a za dvě hodiny jste profíci na SilverStripe.

SilverStripe mně nachnul tolik, že předěláme všechny weby s jiným redakčním sytémem na SilverStripe.
Možná je k mání systém lepší, ale my jich podrobně vyzkoušeli několik desítek a dnes jsme si jisti správnou volbou.

Různé verze SilverStripu mají různé bugy, ale dnes vím pouze o jednom a ten je schován ve Widgets "Anketa". Takže pokud nepoužíváte na webu anketu, hodí se SilverStripe jak na Blog, tak na web.

Musíte počítat s trochu lepším hostingem (cca 1500,- ročně). To je cena za dobrou funkci redakčního systému SilverStripu.

Za to je plně vybaven pro optimalizaci, lze snadno doplnit jakékoliv meta tagy !!
marek::b
Profil *
Jak lze docílit více než jednoho menu v rámci layoutu ? Tedy typicky něco jako je mainmenu, topmenu, ... a jak řešíte novinky ?? Bloky na stránce ?? Mám pocit že je to výborný systém, ale spíše na úrovni WordPress, nebo hledám něco špatn+ě a jsem již deformován většímy systémy Mambo, Joomla, ... ?
anony
Profil *
Celý tenhle CMS mi přijde uživatelsky nepříjemný
administrace se mi zdá nepřehledná a ten boční box je jakýsi matoucí.
Pali
Profil *
rozbehol som menší info portál o silverstripe -> silverstripe.sk

Momentálne mám za sebou vyše 40 projektov v SilverStripe a neviem si vynachváliť - veľkú silu SilverStripe zbadáte vtedy, keď máte robiť niečo na mieru. Podľa mňa ideálne riešenie pre programátorsky zručných jedincov, joomla inštalatori budu nadávať, nakoľko veľká časť konfigurácie webu sa nachádza v config suboroch, nie je editovateľná cez administračné rozhranie. A to je z mojho pohľadu fajn. Predstavte si situáciu, že robíte na jednom projekte traja - synchronizovať zmeny konfigurácie može bolieť (exporty/importy databazy) - ak je systém nastavený cez config súbory, tak všetci cez GIT zdieľame rovnakú konfiguráciu a projekt máme v rovnakom stave. Ja osobne, dávam konfigurovateľne položky do adminu len vtedy, ak má zmysel, aby to častejšie menil zákazník.

Administračný systém je iný ako všetky ostatné, no na to hierarchické usporiadanie stránok v strome si ľahko zvyknete a potom uz nevymeníte. Ďalšie menu sa dá ľahko doprogramovať (robota na 5 minut). To, že jednu položku môžete mať na viacerých miestach (viaceré menu) nič nemení na tom, že z pohľadu URL musí mať táto stránka nejake presné hierarchické umiestnenie -> čiže strom je v poriadku a zároveň je zaručené, že jedna stránka nemá viaceré URL.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0