Autor Zpráva
marcela
Profil *
Dobrý den,

vybírám nějaký opensource CMS pro stránky mikroregionu např.
www.regionhranicko.cz
www.svitavskoweb.cz
www.strednihana.cz
www.podchlumi.cz

Mě se osobně líbí wordpress, ale nedokážu posoudit zda je pro takový web vhodný.
Prosím lidi co mají zkušenosti s wordpressem, aby napsali svůj názor.
Eventuelně pokud někdo doporučí jiný vhodný CMS budu ráda za vaše názory.

Díky předem
Lexter
Profil
Já jsem teď do wordpressu zahrabaný až po svoje velký uši a můžu říct, že by to zvládl a ani by se nezapotil. Ostatně pro tyto strnky jak tak koukám na členění by stačil i RS2.
marcela
Profil *
ješte se zeptám jaké má wordpress nároky na hosting?
zkusit to v novém wordpress2., nebo ještě počkat až se vychytají porodní bolesti?
ještě jsem uvažovala o drupalu, ale to se mi zdá kanón na vrabce
Lexter
Profil
marcela
No nový 2.5 slibuje optimalizaci zdrojového kódu a tabulek v databázi, ale pokud ti na stránky přijde na jednou 300 lidí a v jednom kuse tam něco mochtí, tak v tomhle ohledu je na tom wordpress trošku hůře. To se ale dá zlepšit pluginy. Například SuperCache nebo kešováním obrázků.

Drupal je doopravdy kanón, ale to v jistém ohledu i wordpress. Ale jak jsem říkal, na tyhle stránky by postačil RS2, snadné ovládání, vzhled se do toho zasadí jedna báseň.
marcela
Profil *
No já bych přeci jen něco za čím stojí větší developer team a má širokou podporu a sppustu pluginů, což se mi zdá , že u RS2 nedostanu
Lexter
Profil
marcela
No u RS2 tedy ne, to je pravda, v tom případě ti nic nebrání použít Wordpress. Je česky, podpora jako hrom, plužin že by nespočítal.
Tomtomas
Profil
Já bych u takovýchto stránek vyzdvihl hlavně jednu věc: snadnost a jednoduchost editace obsahu! Jde o to, že ti, co budou přidávat informace, fotky, kulturní kalendář atd. (většinou asi zaměstnanci TIC apod.), se musí se systémem bezbolestně sžít. Jen tak budou stránky za něco stát. Pokud budou daní pracovníci alespoň trochu rádi se systémem pracovat, bude web skutečně sloužit návštěvníkům. Jinak sbohem a šáteček a nemá smysl se do toho pouštět.

Takže moje rada: nebylo by od věci spolupracovat na výběru RS s budoucími uživateli - otipovat pár systémů a potom to s nimi projít. Až pak řešit kompromis techika/uživatel. Třeba Wordpress, Textpattern, RS2 nebo za sebe můžu dát tip na CMS Made Simple či Website Baker. Třeba Drupal nebo Joomla jsou takoví, no ehm, dost specifičtí.
killer
Profil
Doporučuji Drupal
mardon
Profil *
Drupal mi připadá vzhledem i k tomu co psal Tomtomas o editaci obsahu moc náročný na budoucí usery, pravda je, že i váhám nad tím CMS Made Simple, ale vzhledem k rozšířenosti a možnostem (když už mám něco zkoumat do hlubky, tak ať to potom využiji i jinde) se přikláním k wordpressu.
Uživatelé budou muset postupy, které jim řeknu a když si s něčím nebudou vědět rady stejně to skončí u mě.
marcela
Profil *
Poraďte mi prosím nějakou šablonu, která by odpovídala výše zmíněným webům
marcela
Profil *
najde se nekdo ochotný kod by mi poradil s mými začatečnickými problémy pře ICQ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0