Autor Zpráva
kliker
Profil
Dobrý den,
mám základní znalosti php a minimální znalosti MySql.
XHTML CSS je moje parketa.
Chtěl bych udělat e-shop za pomocí RS DRUPAL.

Chci se naučit Drupal a jít do toho.
Máte někdo zkušenosti s DRUPALEM a tvorbou e-shopu pomoci DRUPALU?
Je to dobrá volba?

Děkuji za odpověď a přeji hezký večer.
Lexter
Profil
kliker
Nepovažuji za dobrou volbu dělat eshop z redakčních systémů pomocí pluginů od třetí strany. Já tomu nějak nevěřím. Ať už jde o propracovanost, stabilitu či bezpečnost, která musí být u e-shopu prvotřídní.

Já osobně bych do toho asi nešel.
Juras
Profil *
No kdybys do toho prece jen sel tak mrkni na:
http://www.drupal.cz/clanky/moduly/ubercart-1-4-kompletni-preklad
Marek Prokop
Profil
On je e-shop a e-shop. Jsou e-shopy, které prodávají třeba jen 10 položek a kolem nich je hromada nejrůznějších informací. Na to je Drupal vhodný. Pak jsou e-shopy, které prodávají desítky tisíc položek, musí být napojené na sklad a účetnictví a navíc se od nich očekává pořádný výkon. Na to by Drupal asi ideální nebyl, obzvlášť pokud PHP moc neumíte.
H13
Profil
Lexter
stabilita, bezpečnost - tohle bych viděl jako velice diskutabilní: pro zjednodušení budu uvažovat o kódu třetí strany jako o otevřeném kódu, naproti tomu postavím nějaký specializovaný eshop - uzavřený kód

Který je bezpečnější a stabilnější:
- otevřený, na který se útočí mnohem častěji a kde máte malou šanci, že budete patřit mezi ty první (např. ze 100 000 možných), na které útočník zaútočí (většninou po útoku dochází k záplatě)
- nebo uzavřený, na který se moc neútočí a zřejmě není moc bezpečnostně prověřený ze strany "celosvětových útočníků" a tedy se může stát, že i třeba pomocí jednoduchého útoku se podaří poškodit stránky...

Marek Prokop
Souhlas, jen bych slovo Drupal ("Na to je Drupal vhodný", "Na to by Drupal asi ideální nebyl") zaměnil za konkrétní název e-shopové aplikace pro drupal:


Drupal neznám, ale tipuju, že Drupal může posloužit jako dobrý základ pro e-shop, který může být také propojen se skladem a účetnictvím (existují řešení pro redakční systémy, např.: Joomla! + VirtueMart, které komunikují se skladem a účetnicvím a předávají data ve formátu XML). Pokud je Drupal opravdu dobře napsanej, pak ani s výkonem nemusí být problém... Výhodou pak je zkrácenej produkční cyklus, protože už se pak soustředí pouze na tvorbu e-shopu, nikoliv na základní věci jako jsou databázové vrstvy, souborové vrstvy, přihlašování, zobrazování dat, ... které jsou jednak už pro Drupal vyvynuty, druhak odzkoušeny a bezpečnostně prověřeny...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0