Autor Zpráva
Flavicius
Profil
Ahoj,
mám takový divný problém. Ještě nikdy jsem se s tím nesetkal.

Prostě ve wordpressu napíšu článek, ten pak publikuji, ale text v odstavci se chová, jako by byl např. v tagu <pre>, tj. že se nezalamuje. Není to nikde nastylováno.

Zjistil jsem, že když si zkopíruji zdrojový kód do MS Wordu a zobrazím netisknutelné znaky, tak v každém odstavci jsou místo běžných mezer, pevné mezery (není to nbps;, ale kolečko v horním indexu).

Když si ovšem stejný kód zkopíruji do pspadu a zobrazím netisknutelné znaky, tak sice vidím mezi slovy mezery, jenže nejsou znázorňovány tečkou, což by při zap. netisknutelných znacích měly. Nevím, jestli kódování utf-8 nějak přímo v sobě zahrnuje pevné mezery a pspad je neumí zobrazit, ale to je vedlejší.

Nejspíš to bude chyba wordpressu (nějakého modulu v něm) že, při editaci textu nahradí mezery za pevné mezery. Když si totiž zkopíruji kód přímo z editačního pole wordpressu, tak to dělá totéž.

Navíc, když zkopírují celý zdroják stránky z FF prohlížeče kódu do pspadu, tak se pak stránka chová normálně. (takže pspad vážně tyto divné mezery nezná).

Zkuste si zkopírovat kus zdrojáku s texte do wordu a zapněte netisknutelné znaky: http://flavicius.php5.cz/internet-explorer-6-a-7-najednou/


Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Flavicius
Profil
Ještě jsem zjistil, že pokud napíšu článek ve windows live writeru a ve wordpressu jej už neupravuji, tak pevné mezery neobsahuje, takže je to jednoznačně chyba wysiwyg editoru ve wordpressu. Nevíte někdo, co s tím?

Jedná se o wrodpress 2.5.1
Flavicius
Profil
Tak jsem se rozhodl všechny příspěvky upravit přes wlw a opětovně je publikovat, aby se eliminovala tato chyba. Proto už v kódu žádné pevné mezery nenajdete. Kdyby ovšem někdo věděl, čím je to způsobeno, ať napíše.
P.S. Po downgradu TinyMCE to vypadá, že chyba nezmizela.
libol
Profil
Mi to dělalo pokud jsem psal příspěvek v Opeře. Ve FF a IE to nedělá - jsem si (skoro) jist, že to je chyba wysiwyg editoru. A jediné řešení asi je nepoužívat Operu
Flavicius
Profil
libol
Díky, nejspíš to bude tím

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0