Autor Zpráva
Oliver
Profil
Ahojte,
Hladam nejaky redacak ktory nerobi veku zataz na server (sql dotazy atd..)
-mal by zvladat priblizne to co aj zvlada redacak na mujipod.cz (maju vlastny)\
-nesmie zatazovat server sql dotazy atd...
-prehladna administracia
-kazdy clanok by mal byt v adrese: www.nazovdomeny.sk/nazov-mojho-prveho-prispevku
-a este aby sa nan dali robit templaty (a este to aby sa nerobili tak tazsko ako na drupal)

do su moje poziadavky ...poradte prosim

Dakujem
Gekon
Profil
Wordpress
miloskroulik
Profil *
CMS Made Simple - nevím, jak je to se zátěží, lze ji ale účinně snížit cachováním obsahu. Tvorba šablon je velmi jednoduchá (nejjednodušší že všech CMS, co jsem zkoušel). Pokud hledáte něco skutečně nenáročného a přitom přehledného, zkuste PHPSqliteCMS.
armin
Profil
Wordpress je zajimavy projekt, ovsem:
# Time: 080531  5:46:40
# User@Host: wordpress_***cenzura***_cz [wordpress_***cenzura***_cz] @ localhost []
# Query_time: 4  Lock_time: 0  Rows_sent: 1  Rows_examined: 5416
use wordpress_***cenzura***_cz;
SELECT ID, COUNT( comment_ID ) AS ccount
        FROM wp_posts
        LEFT JOIN wp_comments ON ( comment_post_ID = ID  AND comment_approved =  '1')
        WHERE ID IN (408)
        GROUP BY ID;


neni dle me uplne idealni. Dotazovat se na databazi a z 5416 zaznamu si vzit jen jeden. Je to tak trosku plytvani prostredky (spatna struktura db, spatne indexy,...).
Oliver
Profil
Gekon
Tak ako s tym wordpressom ?

miloskroulik
dik za info
Tomtomas
Profil
Oliver
miloskroulik

V tomto případě bych byl opatrný v použití CMS Made Simple. Podle struktury mujipod.cz bych zvolil spíš ten Wordpress nebo něco na ten způsob (blogově/novinkově orientovaný RS). CMSMS je výborný tím, že je primárně orientovaný jako "stránkový RS". Nicméně pokud je požadavek na co nejsvižnější chod, a to i u hodně navštěvovaného webu na sdíleném hostingu, je nejlepší mít systém na míru spolu s kvalitně vyřešeným kešováním.

Pokud skutečně trváte na požadavku RS zdarma, pak jedině ořezávat, ořezávat, ořezávat. Open Source systémy se obvykle už z principu vyznačují jistou univerzálností, která je na jednu stranu praktická co do šířky použití, na straně druhé to vede k logicky vyšší zátěži než skripty, které dělají přesně jen to, co je právě třeba.

K CMSMS toto: z hlediska samotného jádra jde o vcelku svižný systém. Příprava šablon je naprosto snadná:
<head><title>{title}</title></head>
<body>{menu}{title}{content}</body>
nicméně je třeba znát HTML (což se ale naučí i cvičená opice) a pokud možno CSS (taky nic světoborného), což je ale podle mě zlatá střední cesta. Problémem tohoto RS jsou ale mnohé moduly. Právě je je třeba nejvíc krotit. Napadá mě hlavně Cataloger nebo Album. Naštěstí jsou vesměs psány jednoduše (ne všechny), takže i já mám šanci (ve spolupráci s PSPadem) pochopit, kde je co pro moje potřeby zbytnělé a zajistit relativní svižnost i u nich. Alespoň malou výhodou ale je, že takové moduly zpomalují jen na té konkrétní stránce webu, kde se používají, což mě třeba u Joomly přišlo opačně (můj dojem, nikoliv fakt). Optimistické ale je, že se dodělává verze 2, jejímž hlavním přínosem by mělo být podstatné zrychlení díky novému systému kešování, zahrnujícím i moduly.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0