Autor Zpráva
Janina
Profil
Ahoj. Do jakého free redakčáku se nejlépe dává svoje vlastní grafika? Nikdy jsem nic podobného nezkoušela, tak s tím nemám vůbec zkušenost.
Ghosting
Profil
www.sunlight-cms.net , kdyz pochpis zapisy tak to neni tezke. (Prevod templatu do toho CMS je otazka 14 minuty).
Potom je pry dobry take http://www.cmsmadesimple.org/ ale ten jsem nezkousel.
Janina
Profil
Má někdo zkušenost s wordpressem?
Str4wberry
Profil
Ano, je tam několik šablon, které stačí upravit. Ale máš tu grafiku na kódovanou, Janino?
lamka2
Profil
Janina
do sNews je tam par funkcii a mas to
vertigo4
Profil
Janina
Má někdo zkušenost s wordpressem?
Ano mám, není to nic těžkého i když možná to chce znát základy PHP pokud chceš něco nadstandard... jinak je dobré využít třeba defaultní šablonu wordpressu a podle ní tvořit svoji...
Leo
Profil
Textpattern, tam nemusite kvuli grafice sahat do php (ani do html), Leo
meerek
Profil *
Hledám nějaký RS, kde bych si s grafikou nebo designem stránky mohl docela pohrát, třeba upravovat rovnou CSS, takže by mě taktéž zajímalo, s kterým z nich by to bylo nejschudnější...díky
AlešD
Profil
meerek
textpattern

HTML a CSS je zcela oddělené od RS postaveného na PHP, v šablonách se využívají pouze tagy textpatternu, HTML značky a pro design CSS.

Nějaký popis tagů jsem si dovoli přeložit zde .

Omlouvám se za neohrabaný překlad, ale snad to pomůže.
meerek
Profil *
AlesD

díky za malý kurz tagů:) vypadá to, že propaguješ textpattern, potřeboval bych vědět, jak je na tom s provázaností článku, chtěl bych si totiž udělat takový menší osobní e-zin dejme tomu, hledám tedy odpovídající alternativu, komentáže, hodnocení článků, novinky atd.
meerek
Profil *
no ta propagace, spíš bych to upřesnil na upřednostňuješ textpattern:)
meerek
Profil *
no ta propagace, spíš bych to upřesnil na upřednostňuješ textpattern:)
AlešD
Profil
meerek
no, propagátorů joomly, wordpressu a F-ART:CMS jsou mraky, tak proč ne textpattern, nyní už ve verzi 4.0.6CZ :-)).

V TXP je možné řadit články do rubrik (sekcí), přiřadit jim nějakou kategorii. V základu jsou kometáře k článkům. Pomocí pluginů je možno zařídit hlasování, ankety atd.

Více na českém fóru.

Osobně používám TXP prakticky na všechno, kde je potřeba mít dynamický obsah, který mohou tvořit i laici (neznalý HTML, CSS a další podobné magie). Ověřeno na asi 6ti paních učitelkách ZŠ, po půl roce jsem jsem tam dokonale přišelo kšeft, neboť si web školy spravovali lépe než bych to dokázal já.
meerek
Profil *
Právěže já zatím nemám zkušenosti s redakčnímy systémy a navíc patřím mezi lidi co si důkladně vybírají, nerad bych měnil každý týden RS :) HTML a CSS docela ovládám, v tom by problém nebyl. Do php zatím pronikám, resp. jsem na začátku :) takže by byl radši kdybych měl RS všechny atributy co bych upotřebal zdárně udělané, abych nenarážel na nějaké programovací bariéry...Docela se mi i zamlouvá Sunlight CMS, nevím, v jakém rozsahu se dá porovnávat s TXP a jaká je dostupnost jeho modulů, ale je k němu docela solidní české zázemí. Nevím proč ale WP mě podle toho jsem si nějak pozjištoval moc neohromil:) každopádně díky za reference;)
Misulee
Profil *
Zdravím,
jak to tady tak pročítám, tak je to dostkrát zmíněn TXP. Chtěla jsem se zeptat, chtěla bych práve udělat stránky, kterou bych si graficky mohla udělat celou sama. Ale nevyznám se v Php, Html, tak možná základy :). Je nějakej takovej redakční systém, který by mým schopnostem odpovídal? :-D. Někde jsem četla že na TXP je potřeba znalost PHP, tady zase že to není potřeba :). Tak nevím.

Mám zkušenosti s Wordpressem, ale tam se ta grafika úplně podle sebe udělat nedá (nebo spíš se mi to nedaří :-). Zkoušela jsem i Webspell, a tamto celkem jde, ale je to klanový systém, a já bych chtěla udělat firemní web. Díky za radu ;)
mkroulik
Profil
Misulee
Osobně se domnívám, že vytvářet vzhled webu s minimální znalostí HTML (nevím, jak jste na tom s CSS) nemá příliš smysl, protože jste prakticky předem odsouzena k nezdaru. Jako ideální volba se mi jeví použití nějaké pěkné šablony jako základu a její opatrné upravování - na to je vhodný nějaká nástroj, který porovnává HTML kód s jeho vykreslením v prohlížeči. Doporučuji např. Firebug.

Jinak jako CMS, který umožňuje snadno přizpůsobit vzhled stránek, doporučuji CMS Made Simple.
AlešD
Profil
Misulee
V TXP není znalost PHP potřeba téměř vůbec, snad pouze pro vytváření vlastních pluginů.

Pro návrh vzhledu (layotu) se nicméně bez znalosti HTML a CSS nebojdete, leda, že byste použila nějakou hotovou šablonu.

Moje tvrzení, že v TXP není potřeba znalost HTML a CSS je pro autory jednotlivých článků, kteří používají syntaxi editoru Texy!.

<OT>
Mimochodem "Udělejme Davídkovi radost" !
</OT>
Leo
Profil
Bezte s Davidkem nekam :-) Leo
AlešD
Profil
Leo
jakmile napíšu Texy! naskočí mi Sexy! a hned potom Davídek :-(((

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0