Autor Zpráva
zuza
Profil
Prosím o radu: už delší dobu se potýkám s otázkou redakčních systémů. Čím víc se s tím zabývám, tím mám pocit, že zapadám do neznáma. Například z tohoto webu:

"Není to až tak triviální, protože dost často něco nejde a obvykle po instalaci zjistíte, že jste si stejně vybrali blbý systém, ale chybami se člověk učí."

Tak to už taky vím. Základní věc, kterou nechápu vůbec, je klasická otázka: co musí být dřív: CSS nebo RS? Několik lidí se zde už ptalo na to, zda je možné už hotové stránky převést na RS... Může člověk, který vůbec neovládá HTML a CSS vytvořit stránky v RS??

P.S.: na osobní stránky moc nekoukejte, to byl opravdu začátek... ale předělávat je nebudu.
panther
Profil
zuza
Může člověk, který vůbec neovládá HTML a CSS vytvořit stránky v RS??
vytvořit nebo "nasadit" na stránky. Je to docela zásadní rozdíl..
zuza
Profil
panther
Je to docela zásadní rozdíl..
a šlo by prosím ten rozdíl vysvětlit?
Mistr
Profil
zuza
Může člověk, který vůbec neovládá HTML a CSS vytvořit stránky v RS??
Jde o to, co si představuješ pod vytvořením stránky v RS. Pokud máš na mysli fakt, zda člověk neovládající HTML a CSS dokáže pomocí RS vytvořit článek, pak odpověď zní: Ano. Pomocí redakčního systému skutečně může člověk neznalý tajů HTML či CSS vytvořit stránku. Jen se přihlásí do jakéhosi systému, zvolí tam z nabídky položku typu "Vytvořit článek" a již píše, co má na srdci. Pak ještě pravděpodobně zvolí, ve které sekci webu se má článek zobrazovat, vše uloží a je šťasten, neboť jím napsaný článek se na webu skuetčně objeví ve zvolené sekci.

Avšak pokud jsi svou otázkou měla na mysli vlastní zabudování RS do stránky, tak tady to již tak snadné nebude. Nyní by se již znalosti HTML (i CSS) hodily.
zuza
Profil
Mistr
Ano, myslela jsem zabudování RS do stránky. HTML a CSS zvládám (opět prosím nebrat v potaz naše domácí stránky - to je taková první láska), ale když se na mě obrátí známá (kadeřnice) s tím, že chce stránky pro salon - mě baví grafika, layout bych udělala vlastní, ale přála bych si, aby si to potom spravovala sama (vkládání fotek atd.). Takže proto po tom pátrám. Asi by bylo snažší využít hotový RS, ale mě se to nějak příčí...
Takže konkrétní otázka - udělám layout, a co potom?
Filips
Profil
zuza
No a potom ho prostě vložíš do redakčního systému jako novou šablonu ;-) (nebo tak nějak podobně to tam bývá) Šablona se dělí na css a html. Css jen nakopíruješ (třeba takový wordpress má ale css rozdělen do několika částí - hlavička, menu, obsah, patička...) no a html též nakopíruješ (někde opět rozděleno). Do html ještě vložíš (nevím jak to nazvat) includy - kousek PHP, který dos tránky bude volat různé moduly - ankety, počítadla, menu, obsah...

Snad jsem to napsal srozumitelně. Ničeho se neboj, je to jednoduché, zvládne to každá trénovaná opice ;-)
zuza
Profil
Filips
Díky, to je velmi srozumitelné. Jdu trénovat :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0