Autor Zpráva
zuza
Profil
Zdravím všechny, v průběhu seznamování se s RS jsem našla Typo03 ale zdá se, že se u nás moc nepoužívá. Pletu se, nebo pokud je to pravda, může mi někdo dát info proč není oblíben? Z dostupných materiálů vím, že je dost těžký na pochopení, ale pro konečného uživatele je to pak prý hračka (např. oproti Drupalu). Díky předem za informaci.
Lexter
Profil
Z dostupných materiálů vím, že je dost těžký na pochopení
Na dostupné materiály dlab. Vyzkoušej sama a pak si sama odpověz ;). Nad to není.
zuza
Profil
Lexter mě taky nejde o to, jestli je to "těžké" nebo ne, hlavně chci vědět, proč se tady moc nepoužívá anebo se mi to zdá?
Railbot
Profil
zuza
RS a CMS jsou stovky, těžko se může prosadit nějaké větší množství. Většinou každému stačí něco od RS2 po Wordpress. Existuje mnoho systému, které nejsou příliš známé, protože nemají početnou základnu příznivců apod.
Joker
Profil
zuza
hlavně chci vědět, proč se tady moc nepoužívá anebo se mi to zdá?
Tipuju to na takovýhle koloběh:
Objeví se nějaký nový typ aplikací, někdo najde jednu a napíše o ní článek. Protože v češtině zas tolik článků nebude, další kdo něco takového hledají narazí na ten článek... tak vznikne komunita používající tu aplikaci. No a další už jí používají prostě proto, že "to používají všichni".

Tipuju, že nějak takhle se tu rozšířilo ICQ, které jinde ve světě skoro nikdo nepoužívá.
zuza
Profil
Railbot
Tak nebudu dál pátrat, prostě to vezmu na vědomí. Díky.
zuza
Profil
Joker
Klasika - pořád něco nového a každý nejradši zůstane u oblíbeného typu.
Joker
Profil
zuza
Zrovna redakčních systémů je strašná spousta a spoustu z nich používá jen málo lidí, takže když bude nějaký "programátorsky ne moc zdatný" člověk chtít redakční systém na svůj web, jaký si vybere? Prostě nějaký, o kterém se dá najít co nejvíce informací v češtině <= slušná komunita českých uživatelů.
zuza
Profil
Joker
Jo, to jsem měla ve škole, marketing se tomu říká... :-))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0