Autor Zpráva
kliker
Profil
Dobrý večer,
chtěl bych si udělat vlastní šablonu pro redakční systém Joomla. Asi nejde jednoduše napsat css a pak to instalovat do Joomly jako šablonu.
Zajímám se pouze o web design a píšu jenom XHTML CSS. Programování je pro mě Španělská vesnice. Z PHP znám pouze základy.
Poradí mi někdo prosím.
Moc děkuji předem.
Měsíček
Profil
Bude stačit celkové/částečné poupravení CSS souboru + samozřejmě HTML základ s PHP prvky. To znamená, že defaultní šablonu si zálohuj a pak tu hlavní pomalu edituj a příjdeš tomu na kloub.
Venca V
Profil
kliker
Jednou jsem zkoušel na Joomlu aplikovat vlastní šablonu, a není žádná legrace udělat to pořádně. Hlavně musíš pochopit, co které moduly dělají, kam je vložit.... Nejjednodušší pro tebe IMHO bude, vezmeš-li si nějakou defaultní šablonu, a tak dlouho se v ní budeš hrabat, až pochopíš co a jak;-)
kliker
Profil
Měsíček
Venca V
Diky moc.
H13
Profil
doporučuju základní rhuk_milkyway ... v css je v podstatě obsažený vše a není tak komplikovaně dělaná jako základní ja_purity (hodně různých efektů) nebo základní beez (která předefinovává základní prvky joomly - tedy když je com_content v joomle dělanej tabulkama, beez si definuje vlastní com_content - beztabulkovej layout ... beez bych rozebíral v případě, kdy nechceš žádný zbytečný tabulky vytvářený přímo joomla frameworkem)

rhuk_milkyway je dobrá v tom, že tam jsou všechny důležitý prvky, např některým šablnonám chybí odkaz na system framework (css) a pak se lidi diví, když se jim nezobrazují systémové zprávy (např. hláška při chybném přihlášení, atd.)
kliker
Profil
H13
Dík, moc jsi mi pomohl.
kliker
Profil
Chtěl bych ale udělat šablonu od nuly. Vlastní. Nikoho nepřepisovat.
kliker
Profil
Vytvořit XHTLN CSS a IMAGES adresář a pak to kovertovat aby se to dalo použít v Joomle.
H13
Profil
Ano, to můžeš, nikdo tě nenutí používat prvky nějaký jiný šablony. Duležitý je okoukat ze základní šablony všechno kromě html kódu, to znamená: kódy který např. volají moduly nebo obsah... v zákldadní šabloně máš např:

<table class="nopad">
<tr valign="top">
<td>
<jdoc:include type="component" /> ...

Takže tě nebudou zajímat tabulky, ale bude tě zajímat, že hlavní obsah stránky se zobrazuje za pomocí:
<jdoc:include type="component" />

Okoukat musíš základní css a js, např:
... /templates/system/css/system.css

Pro CSS je důležitý znát názvy základních tříd v Joomle (nevím, kde to je ale myslím, že je najdeš na stránkách Joomly, dokonce i s návody na vytvoření šablony), protože např. moduly se zobrazují s různýma CSS třídama: div.moduletable, div.module, div.module_menu ... To znamená, že ti při zobrazení Joomla framework pošle modul s těmito třídami, takže tvé css musí zobrazovat tyto třídy...

Rovnou na tvrdo bez servítek ti říkám: žádná kovertace, aby byla šablona kvalitní, musí se rovnou vytvářet pro Joomlu (tím nemyslím html, ale používání jdoc parametrů a názvů CSS tříd)
kliker
Profil
H13
Díky moc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0