Autor Zpráva
Falcon
Profil
Poraďte aké su kvalitné RSká ( okrem wordpressu) na RS nielen blogov ale aj doblňanie osobytných textov na stránku...predstavoval by som si to tak-
vlastná uprava CSS
vlastná úprava HTML
Jednodúchý postup
žiadne PHP
veľa pluginov...proste wordpress ale bez PHP
vydrus
Profil
Falcon
RS2 - ten moc pluginů ale nemá....

Proč se ti na WP nelíbí PHP? To přece pohání každý redakční systém... Já Wordpress používám, normálně se probírám kódem a jsem spokojen. V čem je problém? S něčím určitým? Možná bych mohl poradit...
Falcon
Profil
vydrus
Vôbec sa v PHP kode nevyznám...vo wordpresse CSS si prispôsobým v pohode ale keď príde na úpravu napr. index.php ( uvodnej stranky) tak neviem ktorý div mam kde dať a mam problémy sa tam vyznať..somnou by to bolo nadlho...možno by mi pomohla kniha o wordpresse no poznam iba anglicku a to by som akurát začal ešte viacej nechápať...ale rad by som sa s nim naučil..jedine čo viem je CSS a inštalácia ale inak nič ( to hlavne :-( )..Vyhovoval mi textpatern ale bol na,ňa nekvalitný tak som chcel prejsť na wordpress ale nejak mi to nejde
H13
Profil
Podívej se na Joomlu
vertigo4
Profil
Falcon
Problém, který máš s WP budeš mít i s ostatními redakčními systémy. Jak už bylo řečeno, každý pořádný RS "jede" přinejlepším na PHP...
WordPress také používám a jsem spokojen, určitě bych neměnil, a to hlavně díky množství pluginů a celkové podpoře.

Navíc stačí se podívat do kódu defaultní šablony a podle té nakódovat svoji. Ostatně, tak jsem to poprvé také dělal...
Jinak ti ještě mohu doporučit sNews, což je redakční systém o jednom souboru, takže možná něco pro tebe ;-)
Str4wberry
Profil
Podívej se na Joomlu
Raději ne. Viděl jste, kolego H13, šablony zmíněného redakčního systému? Vzhlédneme-li totiž na slova Falcona: „na úpravu napr. index.php ( uvodnej stranky) tak neviem ktorý div mam kde dať“, tak v případě Joomly to bude ještě horší.

Joomlu bych nebral, přijde mi jako redakční systém typu „navrch huj, vespod fuj“.
vertigo4
Profil
Str4wberry
Kolega H13 totiž docela rád doporučuje Joomlu... ;-)
H13
Profil
Str4wberry
Ano, dokonce jsem sám už pár šablon vytvořil, podle návodu, velmi rychle ... je zde systém, který funguje, jsou zde skvělé návody... Šablona joomly se liší od jiných šablon tím, že zde jsou odkazy na to, co se má v daném místě objevovat... - obsah, modul, hlavička, patička, ... ostatní je standardní html kód

Viděl jste vnitřek Joomly? Je napsaná v MVC modelu... neznám přehlednější vnitřek než MVC ... API joomly je skvěle dokumentované a velmi dobře se v něm orientuje .... nechci ale, aby mé subjektivní názory vypadaly jako fanatismus... prostě jsem zkoušel nějaké redakční systémy, ve kterých jsem se bohužel nevyznal ani jako pouhý uživatel, když jsem vyzkoušel Joomlu, byl jsem nadšený, jak rychle se pro tento systém dá napsat rozšíření, jak rychle pro tento systém vytvořit šablonu a jaký je zde propracovaný systém šablon - rychlá instalace, definice parametrů v xml, možnost přepsat výchozí třídy svými vlastními (např komponenta zobrazující obsah obsahuje tabulkový layout), jednoduchým přidáním VIEW části (MVC) do šablony lze definovat např. vlastní beztabulkový layout pro komponentu zobrazující obsah. Můžete ale nemusíte, záleží na vás :-)
H13
Profil
vertigo4
Ano, doporučuji, je na tom něco špatného doporučovat podle mě to nejlepší (opět podotýkám můj subjektivní názor - nechci zde šířit flameware o tom který RS je 'nejlepší') z redakčních systémů ...

Joomlu jsem ani nevytvořil ani ji neprodávám, takže ji doporučuji s dobrým úmyslem
vertigo4
Profil
H13
je na tom něco špatného doporučovat podle mě to nejlepší
Není. Ber to jako moji mladistvou nerozvážnost... ;-)

Šablona joomly se liší od jiných šablon tím, že zde jsou odkazy na to, co se má v daném místě objevovat... - obsah, modul, hlavička, patička, ... ostatní je standardní html kód
Stejně tak (avšak mnohem flexibilněji, stabilněji a kvalitněji) funguje WordPress.

Abych zase já propagoval WordPress, tak odkáži na velmi dobře zpracovanou dokumentaci WordPressu, kde jsou také ukázky, návody, kódy, které se mají vložit, jak ty kódy upravit, co kde dát na to a ono místo atd. Krom toho existuje dobré české WordPress fórum...
H13
Profil
vertigo4

:-)

to taky vysvětluje proč jsou někteří významní lidi pohybující se kolem RS spojeni s Joomlou, Drupalem a Wordpressem ... vybírat nejlepší RS je nesmysl, každej by si měl vybrat sám podle toho co mu vyhovuje :-)... já doporučím Joomlu, ty Wordpress, někdo Drupal a čtvrtej nás pošle do ... :-)
AlešD
Profil
Falcon
řeknu jediné slovo: Textpattern.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0