Autor Zpráva
zuza
Profil
Dobrý den,
mám začátečnický problém s RS Joomla - dělám prezentaci pro známého a nefunguje hlavní navigace. U mě doma je to bez problémů, záložky se normálně rozbalí a vedou na příslušné strany. Ale když se na to podívá on, tak veškeré odkazy na hlavním menu ho zavádí na hlavní stranu. Neumím si s tím vůbec poradit, nechápu. Najde se někdo mezi vámi?
Předem díky, tady je link:
http://test.lipanadorlici.cz/jo_z2/
P_T_
Profil
Máš tam chybu, přes logo a menu máš obrázek blank.png, který odkazuje na úvodní stránku.
Zřejmě špatný pokus o klikací logo.
H13
Profil
Linky v menu jsou v pořádku, ale jako kdyby nad linkama byl např nějaký průhledný obrázek, který má nastavený link na hlavní stranu ... když přejedu nad celým menu, linky se nemění, je ta pouze jeden a to i pod menu - prostě je tam jedna velká oblast odkazující na hlavní stránku, v html kódu jsou linky korektní

EDIT: P_T_ byl rychlejší :-)
zuza
Profil
P_T_, H13
Ježíš vy jste zlatíčka chytrý! Tak jsem to opravila, jenom prosím jestli byste to mohli zkouknout, jestli je to už v pořádku (myslím, že jo, ale znám se). DÍKY!!!
P.S.:Původně tam byl obrázek přes celou navigaci, ale u mě byl jakoby pod ní - u farmáře nebyla navigace vidět vůbec - tam to bylo schovaný - tak jsem to vyřešila zmenšením obrázku a na obal jsem zapomněla.
P_T_
Profil
zuza
Ještě pár rychlých postřehů :
1) pokud máš v obrázcích zakulacené rohy, tak ten obrázek zkombinuj s průhledným pozadím.
2) v joomle 1.5 zapni v globálním nastavení "URL přátelské k vyhledávačům (SEF)"
zuza
Profil
P_T_
Díky moc za tipy, na ty rohy se chystám už dlouho :-) , tohle bude určitě řešení. Po nastavení přátelského SEF mi zmizelo CSS a všechno bylo jen v HTML. Nevím, jestli to není hostingem - už jsem řešila safe mode - oni ho mají off, sice to funguje, ale asi ne 100%.
H13
Profil
zuza
Na jednom hostingu mě toto také překvapilo (nenačtení CSS u některých odkazů využívajích SEF)... Po editaci configuration.php a přidání:

var $live_site = 'www.tva-stranka.domena';

běží vše v pořádku

Jinak SEF je hezké, ale je potřeba zkontrolovat všechny linky, protože tato metoda je tak trochu problematická ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0