Autor Zpráva
Ondra5
Profil
Dobrý den,

poprosil bych o radu na následující téma. Trochu jsem pronikl do tvorby www stránek a nyní bych uvedl k životu jeden projekt pomocí joomly. Zkoušel jsem instalaci, ale musím přiznat, že výsledky žádné. Může mi někdo pomoci v následujícím. Jak složité je uvést k životu RS. Stránky jsem zatím dělal pouze pomocí frontpage a Adobe Dreamwaver, takze s programováním a RS nemám žádnou zkušenost. Co jsem tak na fórech vyčetl, tak u joomly je nejprve nutné vše pomocí databází připravit a pak už by samotná zpráva neměla být tak těžká. Jak těžká a dlouhá je však tato příprava u projektu, který by měl mít zhruba podobnou velikost jako stránky www.tipynabrusle.cz.

Díky za odpověď. Doufám, že má formlulace bude k pochopení.
Měsíček
Profil
Stránka na kterou jsi odkázal je díky programům, které jsi uvedl velice složitě udělaná .. narvat to do šablony Joomly by trvalo hodně dlouho, doporučuji se buď na Joomlu vykašlat úplně a nebo stavět stránku rovnou v šabloně Joomly. Co se týče instalace, myslím, že Joomla potřebuje MySQL, a zadání určitých údajů (heslo, jméno, jméno databáze) případně další údaje.
Ondra5
Profil
Nejde o to, že by se výše uvedená stránka musela předělat do joomly.šablona joomly se může klidně udělat znovu a údaje doplnit až pak.. jde o to připravení šablony joomly pomocí MySQL atd...zkoušel jsem to přes jeden návod a nepovedlo se. Navíc, vzhledem k tomu, že s programováním nemám žádné zkušenosti, netuším co by mě čekalo po té instalaci? Zda je volba vzhledu podobná tvorbě např. v Dreamwaveru?...
Filips
Profil
Ondra5
Co to tady meleš o mysql? Joomlu nainstaluješ (potřebuješ server s podporou PHP + MySQL) pak vytvoříš šablonu a do té šablony vložíš jednotlivé moduly! Nic složitého.
Kdyžtak se mi ozvi, pokud bude čas, tak poradím!
H13
Profil
Ano, instalace Joomly je otázka minut, pro někoho sekund (když nepočítám nahrání souborů pomocí ftp na server a neberu v potaz na Joomlu nepřipravených serverů). Instalace šablony je otázka cca 5 kliků... Co se týče tvorby šablony, tvoří se stejně jako jakékoliv (X)HTML, jen místo např. obsahu se vkládá Joomla kód pro zobrazení obsahu a to stejné platí pro všechny položky zobrazované na stránce:

Nějaká šablona:
<html><head>...</head><body>Nějaký obsah statický nebo generovaný php, šablonovacím systémem, atd.</body></html>

Joomla! šablona:
<html><head>...</head><body><jdoc:include type="component" /></body></html>

Stačí si v nějaké standardní šabloně zjistit kódy jednotlivých položek (obsah, pravá strana, levá strana, hlavička, patička, atd...)

Při tvorbě šablony se s databázi (mysql) vůbec nedostanete do kontaktu, parametry jsou definovány v XML

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0