Autor Zpráva
Casey_R
Profil *
Zdravím všechny,

dělám si pomalu jedny stránky a protože předpokládám, že se k tomu časem připojí víc lidí, použil jsem na to RS Sunlight. Po dlouhém vybírání mi přišel jako vhodný. Ale k jádru problému. protože jsem líný a netlačí mne čas, obsah cpu od nich pomalu a tak jsem to nechtěl ještě zveřejňovat na webu, dokud tam nebude alespoň něco ke čtení. Osobně totiž nesnáším stránky, kde je sdělení typu na obsahu se pracuje. Nicméně pomalu se blížím k cíli a vystává mi problém. Jak se postupuje v případě, když mám nějaký obsah v RS na svém PC a potřebuju to přenést na hosting včeně RS. Napadly mne dvě řešení. Buďto nainstaluju RS na hosting, na PC si exportuju pomocí funkce v RS databázi a tu pak opět pomocí imporuji na hosting. To ovšem znamená dodatečně ještě upravit všechna nastavení a přikopírovat všechny fotky. Tohle se mi jeví jako dost pracné a nevím kde na něco třeba můžu zapomenout. Jako druhá možnost mě napadlo exportovat databázi z PC pomocí PHPMyAdmin a importovat ji pak na hosting a posléze překopírovat všechny soubory RS z PC tak jak jsou na hosting. Tím by se mi zachovala všechna nastavení. Ovšem nevím co to udělá z cestama.
Můžete mi tedy prosím někdo poradit jak se to dělá nebo co z toho je lepší? Díky moc.

A ještě pak mám druhou otázku, která je ale spíše hipotetická. Napadla mne v souvislosti s tou předchozí.
Dejme tomu, že po čase zjistím, že mi vybraný RS nevyhovuje/přestane stačit, protože uživatelů najednou bude víc než jsem čekal aj. Důvody si dosaďte jaké chcete. Ale prostě podstata bude ta, že se rozhodnu přejít na nějaký jiný RS. Vím, že některé RS, které jsem zkoušel měli funkci pro import databáze z některých jiných RS (byli vypsány které). Ovšem pochybuju, že některý bude mít funkci pro import ze Sunlightu a ne každý to má. Takže bych chtěl vědět, jak se postupuje v případě změny RS. Je mi jasné že je to dost ošemetná věc a doufám, že to nebudu muset řešit, ale teoreticky by mne to zajímalo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0