Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím,
Dneska jsem si začal hrát s textpatternem a docela se mi zalíbil,
ale mám jeden problém nejdou tam nahrávat obrázky.

složka images má zašedlé políčko "jen pro čtení" a když ho odškrtnu tak se samo zas zaškrtne ..
K rozhraní textpatternu přistupuji přes localhost

Zkusil jsem i povolit sdílení a úpravu složky po síti .. a stejně to nejde :(






P.S. Na vytvoření nového tématu nejde vybrat fórum TextPattern .. není v menu.
Anonymní
Profil *
Tak už jsem chybu objevil,

místo do adresáře textpattern/images to chtělo ukládat do adresáře ../textpatternimages
už to je OK .. díky
Ivorius
Profil
Nemáš zač. Chybu jsi našel sám :)
Matúš Kopáč
Profil
Čo je ten TextPattern a kde sa dá zohnať prosím vás?
Anonymní
Profil *

Čo je ten TextPattern a kde sa dá zohnať prosím vás?


Celkem dobrý publikační systém, zatím se seznamuji ;) a stáhnout se dá mimo jiné i zde http://ivorius.com/weblog/ myslím, že je to stránka moderátora :)
Ivorius
Profil
jestli máš zájem o českou verzi s integrovaným texy, tak zkus textpattern v češtině - je to verze rc 3.

Případně starší verzi, ale plně otestovanou na http://www.vaclavak.net/oldclanky/textpattern-cesky.php
Matúš Kopáč
Profil
Nejde mi spustit TextPattern. Po instalacii som vyhodil subor setup.php tak ako ma pytalo ale pri spusteni index.php chce setup.php...
Ivorius
Profil
A zapsaly se tabulky do databáze? Je možné, že je špatně nastaven přístup k mysql.

Případně nech odkaz.
Matúš Kopáč
Profil
Zapisaly sa do databazy ale databaza fubguje bez problemov. Ved isla aj pri instalacii. Pozri si index.php a tam je podmienka:
if ($connection && safe_query("describe ".PFX."textpattern")
ta urcite nie je splnena pretoze sa vykona program za else:
else {include './setup.php';exit();
a vtedy pozaduje setup.php. Asi si mysli ze nie je textpattern nainstalovany. Odp.
lancelot
Profil
A přepsal jsi a přejmenoval soubor config.php ? Dělalo mi to něco podobného pak jsem ho přejmenoval a bylo to OK.
Matúš Kopáč
Profil
Nepremenoval som... Uz mi to fachci. Diky moc.
Ivorius
Profil
:)
Matúš Kopáč
Profil
Ale este jedna otazka: Na co to je vlastne dobre?
Ivorius
Profil

Ale este jedna otazka: Na co to je vlastne dobre?


Jestli myslíš config.php, tak to je nejdůležitější soubor pro textpattern. Config.php určuje jak se má připojit do databáze.
lancelot
Profil
Ale este jedna otazka: Na co to je vlastne dobre?

Rychlejší zpráva stránek, rychlá a jednoduchá změna designu, rychle vytvoření nových kategorii a článků nebo jiných dat .. je to na to aby člověk zlenivěl :) (teda jestli dotaz zněl na textpattern)
Matúš Kopáč
Profil
Diagnostika mi pise ze /index.php nie je pristupny a do adresara /images sa neda zapisovat
lancelot
Profil
Diagnostika mi pise ze /index.php nie je pristupny a do adresara /images sa neda zapisovat

Dělalo mi to samé, v mé verzi byla složka images o úroven výše v adresáři textpattern dal jsem ji do základního a fungovalo to, ale ještě se musí složce ve vlastnostech odškrtnout atribut "jen pro čtení"
lancelot
Profil
A musí to celé být v základním adresáři v nějaké další složce to celé nefunguje museli by se přepsat cesty
Matúš Kopáč
Profil
Vsak to mam v htdocs
Ivorius
Profil
Nastav chmod pro složku image na 777. Jestli si nevíš rady, tak se podívej na http://ivorius.com/textpattern-cesky
Matúš Kopáč
Profil
Jaky chmod?
Ivorius
Profil
Práva soborů. Je to popsáno na mém weblogu. Nějakým ftp klientem klikni na složku image - zvol vlastnosti souboru: a do řádku zapiš 777 nebo zaškrtni všechny možnosti.
Matúš Kopáč
Profil
no ale ja FTP klienta nemam
Ivorius
Profil
a jak kopíruješ soubory na web?
Matúš Kopáč
Profil
nic nic... uz sem nejakeho nasel. Ja totiz pracuji cez Windows commander.
Ale vystal este jeden problem: Vsetko v pohode funguje na localhoste - server Apache. Ale akonahle to chcem nainstalovat na mojom serveri, cize zadam http://alternative.webzdarma.cz/textpattern vypise mi nieco zaujimave, ved pozri sa sam ak mozes.
lancelot
Profil
Na webzdarma se musí nastavit vkládání reklamy do zvláštního samostanýho souboru je to v nastavení vkladání reklamy nebo tak nějak ... jinak ten jejich kod vkládají do všech souborů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0