Autor Zpráva
Gnd
Profil *
Zdravím prosím o doporučení RS na web, který má dva jazyky.. jde o následující předělávku http://www.respectandtolerance.com

Měl by mít

- možnost dvou jazyků
- layout 3 sloupce, tzn. 2 sloupce k navigaci
- upload a správu obrázků a jiných souborů jako pdf, příp. mp3 nebo mpeg atd..
- jednoduché vkládání obrázků a jejich formátování
- snadné formátování textu a hypertextu
- free nebo jednorázová platba
- snadná instalace bez nutnosti implemenace dalších modulů
- php + mysql
- fotogalerie
- seo

Snad jsem na nic nezapoměl..

Děkuji za rady..
H13
Profil
Joomla!:

- možnost dvou jazyků ... ANO (Joomfish)
- layout 3 sloupce, tzn. 2 sloupce k navigaci ... ANO
- upload a správu obrázků a jiných souborů jako pdf, příp. mp3 nebo mpeg atd.. ... ANO
- jednoduché vkládání obrázků a jejich formátování ... ANO
- snadné formátování textu a hypertextu ... ANO
- free nebo jednorázová platba ... FREE
- snadná instalace bez nutnosti implemenace dalších modulů ... ANO (instalace dalších modulů stejně jednoduchá jako samotná instalace Joomly!
- php + mysql ... ANO
- fotogalerie ... ANO (výběr fotogalerií je veliký: http://extensions.joomla.org/extensions/photos-&-images/photo-gallery )
- seo ... ANO
I am
Profil *
Nevím no.. ale zatím tu o Joomle nepadlo moc dobrého. Co Drupal?
Gnd
Profil *
ANO (Joomfish)

Joomfish je samostatný RS nebo nějaký modul pro možnost volby více jazyků?
H13
Profil
I am
O Joomle tady v diskuzi určitě padlo něco dobrého ... minimálně ode mne tady padá pravidelně něco dobrého :-)


Gnd
Joomfish je komponenta + modul (v Joomle se dělí moduly na: komponentu, modul a plugin) pro Joomlu! Umožňuje z webu udělat jednoduše vícejazyčný web a myslím, že velmi dobrým způsobem, např. kliknutím na vlajku se mění pouze řetezce (jak v obsahu, tak v menu, prostě všude, kde je překlad definován). To znamená, že když klikneš na vlajku a jsi na nějakým odkazu, pak se změní pouze jazyk, ale obsah zůstává stejný. Za pomocí SEF (SEO v Joomle!) Joomfish automaticky vytvoří (může a nemusí) imitaci adresářů, např.:

česká verze: w w w.tvoje_stranka.cz/cs
anglická verze: w w w.tvoje_stranka.cz/en

viz. příklad: http://www.phoca.cz/kindergarten/ (stačí kliknout na vlajky)
I am
Profil *
Gnd
Doporučuji prohledat tuto diskusi, na Joomlu si stěžuje hodně lidí, dokonce i webhosteři, že zbytečně zatěžuje servery...
tylik
Profil *
I am
Ano, ale musite si uvedomit, ze zakladna instalacia Joomly nezatazuje server. To prichadza s tym, ako instalujete vsetky rozsirenia ktore sa vam zapacia do Joomly.
off.
H13
Profil
I am
Ono je to tak, že každý mluví o tom, že "Joomla zbytečně zatěžuje server"... Slovo "zbytečně" je důležité. Ještě mi ho nikdo nebyl schopen definovat... A když ano, pak šlo spíše o subjektivní argumenty:

- vytvoření PDF z článku je náročné na paměť - uživatelé by neměli vytvářet PDF, to by se na webu nemělo používat
- vytvoření náhledu fotografie je náročné na paměť - uživatelé by neměli vytvářet náhledy fotek
- statistika v Joomle je náročná - uživatelé nemusí vědět, kolik lidí si přečetlo jejich článek
- kontrola proti spamu v knize návštěv je náročná - s kontrolou proti spamu se to zase tak moc přehánět nemusí
- eshop má zbytečně moc funkcí - ty vůbec nejsou potřeba, atd.

Samozřejmě nemůžeme být jednostranní. Joomla má určité vlastnosti, které náročnost vyžadují (např. objektově orientovaný MVC, který má obrovské výhody, systém šablon, modulů, pluginů, komponent). Některé rozšíření nejsou optimalizovány, atd.

Já provozuju Joomlu! na low cost serveru s 8 MB RAM a ještě jsem neměl žádné problémy co se týče výkonu. Ani můj webhosting provider si zatím nestěžoval a věřím tomu, že kdybych použil nějaké problematické rozšíření, že by mi poslal detaily problémů a společně bychom to vyřešili....
tylik
Profil *
Najlepsie ma dostane, ked si niekto nainstaluje componentu na statistiky do Joomly. Potom nema databaza par mega, ale radovo par stoviek mega.

Je potrebne si uvedomit, ze nie vsetky komponenty tretich stran su kvalitne. Neviem ci pametate v Joomla 1.0x este vyvojari silno upozornovali na to, ze instalaciou tychto rozsireni tretich stran si môzete len priskodit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0