Autor Zpráva
Argonisius
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký cms systém byste mi doporučili. Chci udělat webové stránky typu "internetového magazínu", nebo něčeho podobného kam bude moci přispívat hodně lidí. Také by musel chodit na nějakém freehostingu. Předpokládám, že drupal jen tak někde nerozjedu...

Díky.
srigi
Profil
Wordpress - ma velku komunitu, nie je to uplne mega-moloch, ma moderny admin panel, najdes kopec tutorialov a ma neskutocne mnozstvo pluginov (napr. aj strankovanie clankov - ako clanky napr. na PCtuning.cz).
Argonisius
Profil *
Ten příklad - pctuning.cz, ty stránky jsou we wordpressu, nebo jen jako ukázka toho stránkování?
srigi
Profil
Argonisius
Len priklad, PCT bezi na Mambo. Do wordpressu je na toto plugin. Mne sa velmi paci ako na WP spracovany admin panel - je velmi prehladny a moderny. A pluginy sa instaluju priamo z admin panela online - je tam vyhladavac, staci plugin vyhladat a na dva kliky nainstalovat. Ziadne zastarale stahovanie ZIP archivov a ich kopirovanie do nejakeho adresara, prec s tym.
Radek9
Profil
Drupal rozběháš v pohodě na hostend.eu. Jinak dobrý je PHP-fusion, ale to nevím jestli je zrovna to co chceš.
Argonisius
Profil *
Zalíbil se mi wordpress, máte pravdu, je pěkně zpracovaný... Drupala nechci, protože sem se leknul "drupal 6 theming guide", protože mi to připadalo dost složité...

Díky.
Ševin
Profil *
Wordpress je opravdu jeden z nejlepších redakčních systémů jaké znám, ale má velkou zátěž na MySql databázi, takže pokud chceš být na hostingu hy.cz nebo webzdarma tak tam nejnovější verzi Wordpressu 2.7.1 nerozjedeš. Rozjedeš ho sice na ic.cz, ale tento hosting už je tak vytížený, že mu na složitějších mysql dotazech nestíhá databáze a to u Wordpressu je, takže Wordpress bych nedoporučovl pokud chceš být na hostingu hy.cz, webzdarma nebo ic.cz. Nevím jak to funguje například na ********* nebo na již zmiňovaném hostend.eu se kterým já nemám zkušenosti.
Jako dobrý RS považuji i Joomlu, ale to je to samé co Wordpress, také složitý na Mysql a i na ovládání, není to systém pro úplné začátečníky.
Doporučil bych ti systém phpRS, který je opravdu jednoduchý. Možná i K:CMS nebo Sunlight by byl pro tebe dobrý, ale Sunlight nemá podle mě moc dobře zpracovaný vzhled, ale to si samozřejmě můžeš upravit. Já osobně bych ale volil phpRS i když tento systém už nebyl dlouho aktualizován a na jeho novou verzi se čeká už téměř 8 měsíců tak uvidíme.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0