Autor Zpráva
Trtken
Profil *
Zdar!
Posledné dni som pracoval na vlastnej stránke v css (xhtml), ktorá má byť niečo ako internetové noviny. Keďže stránka si vyžaduje neustálu aktualizáciu a ručne by to bolo dosť náročné, rozhodol som sa pre cms. Konkrétne pre wordpress... Problém nastáva v tom, že wp pracuje so skriptami a na mojej statickej css nemám ani jediný. Takze cms mi asi fungovat nebude. Aspoň to mi tak vychádza, no neviem to iste. Defaultné ani cudzie templaty používať nechcem. Rád by som pokračoval vo svojom. Neviem však či sa mám začať učiť php a mysql, aby som mohol implementovať potrebné skripty na stránku. No len netuším či potom wp aj na tom minime svojich základnych skriptov pôjde.

Od cms chcem iba možnosť pridávať a upravovať články, obrázky, rss, mailform, vyhľadávanie a diskusie..

Najlepšie by bolo mať cms, ktorý by fičal aj na css bez skriptov, ale taký tuším ani nie je. Web by som spravil zrejme v php ale zatiaľ som iba kodér. Poradte mi pls nejaké riešenie, kde nebudem musieť meniť stránku, alebo aspoň čo najmenej. Nerád by som menil súčasný dizajn webu.
panther
Trtken
zdá se mi, že se ti trochu pletou pojmy s dojmy :-)

Najlepšie by bolo mať cms, ktorý by fičal aj na css bez skriptov
CSS určuje pouze vzhled, kdežto PHP programovou část. U CMS nezbytné, pokud chceš něco zautomatizovat ;-)

Web by som spravil zrejme v php ale zatiaľ som iba kodér
Web se v PHP nedělá, stačí ti HTML a CSS. Uděláš si šablonu pomocí HTML a CSS a RS nainstaluješ. Pokud nevíš jak, na webu se dají najít návody i na to.
Trtken
Profil *
No ja sa do php nevyznám v tom som úplne lama :-)

Takže ak som dobre pochopil, tak do html by som mal nahodiť php skripty, aby mi CMS fungovalo?
No prave s tým mám problémy spojiť čisto (x)html+css stránku,ktorá je vlastne už hotová s redakčným systémom. V návode na inštaláciu píšu, aby som to nahodil na server čo som aj urobil.. Ale už na začiatku mi bolo divné uploadovanie súborov.php ak na stránke nemám žiadne php skripty, takže tie súbory sa nemajú ani ako spustiť... Teda aspoň si myslím. Ako hovorím v php som totálna lama :-)
tiso
Trtken - pokiaľ si lama, tak ti nemá zmysel radiť, lebo ti to nepomôže. Takže sa prestaň vyhovárať a snaž sa sám! Aký redakčný systém si skúšal?
Trtken
Profil *
Skúšal som wordpress, ale nepodarilo sa mi ho spojazdniť. Ide mi hlavne o to, aby som konečne spustil ten web, ktorý som mal v pláne už vo februári, ale keby som sa mal učiť ešte aj php tak ten web zrejme spojazdnim až o pol roka. :-)
Trtken
Profil *
Čiže v skratke:

Mám vložiť do kódu php skripty alebo to pôjde aj bez nich ?... Fungovanie CMS myslím. Viac vediet nepotrebujem 8-)
Radek9
Bez programovacího jazyka dneska neběží ani neběžel žádný CMS. Pokud chceš jen načíst CMS do stránky tak doporučuji MNews. To jen naincluduješ do stránky (Prostě vložíš nějaký kód do DIVu). Kdybys měl problém, napiš na moje icq: 202524174
Trtken
Profil *
MNews som akurát nahodil na web. Myslím, že je to najideálnejšie riešenie. Na stránku som skopíroval asi nejaké 3skripty a to je všetko... Práca tak na 5-10minut aj s uploadom. LoL a ja som sa s tym babral pol dna :)
Radek9
No když jsem to viděl poprvy, tak jsem se s tim babral asi 3 hodiny :D

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: