Autor Zpráva
lotty
Profil *
Zdravím,
rozhodla jsem se, že si napíši vlastní ne redakční ani publikační systém, ale systém pro tvorbu kompletního webu.

Malá ukázka administračního rozhraní
www.fiatseicento.nazory.cz/wiweb.PNG

Systém je zatím psán pouze v HTML a CSS.

Jinak, co přesně znamená název?
CWS - Cyber Webdesign System - Webdesign System je snad všem jasné a Cyber - virtualita internetu.
WiWeb - Wide Web - převzato z www (world wide web - pro ty, kteří by neznali)

Systém nebude potřebovat žádnou databázi, soubory se nahrají pouze na server a už se jede s přímo navolenými údaji, tzn. žádná registrace. Nic takového.

Možná už takový systém někde existuje, zatím o něm nevím.
A moje otázka zní: Co myslíte, má CWS WiWeb 1.0 Alfa budoucnost?
Budulinek
Profil
hmm, nevypadá to zle, ale nějak mě nenapdá, k čemu by tohle "cms" mohlo sloužit. Pokud je to opravdu jen HTML a CSS, tak pak je to klasický statický web a už z principu to nemůže být CMS.

EDIT
pardon, já čet CMS ne CWS :D

jinak mi ale pořád uniká smysl tohoto výtvoru...
lotty
Profil *
Budulinek
jinak mi ale pořád uniká smysl tohoto výtvoru...

CWS. Systém zaměřený na tvorbu webu přes webové rozhraní. Jeho hlavní odlišnosti od klasického redakčního systému spočívají v tom, že se v něm bude moct dát vytvořit statická webová stránka, bude mít v sobě SEO a nebude závislý na databázi, jako ostatní CMS. Navíc hlavní rozdíl je ten, že oproti CMS nepodporuje komentáře, lze v něm vytvořit i několik stránek a vnořovat je do jedné přes DIVy a tak podobně.
shaggy
Profil
jede s přímo navolenými údaji, tzn. žádná registrace. Nic takového.
Prístup pre administrátora musíš vytvoriť v každom systéme. Alebo ten tvoj bude otvorený všetkým? To majiteľov stránok asi nepoteší. Žiadna ďalšia registrácia sa pri RS nevyžaduje (Wordpress, Joomla atď.).

bude mít v sobě SEO
Prosím? To je nejaká technológia?

Jeho hlavní odlišnosti od klasického redakčního systému

se v něm bude moct dát vytvořit statická webová stránka
To sa dá v každom redakčnom systéme.

nebude závislý na databázi
http://mnews.php5.sk/ - a stále je to redakčný systém (aj keď nevyužíva db).

oproti CMS nepodporuje komentáře
To napr. Mnews podporuje. Je to redakčný systém, ktorý nevyužíva DB. Môžeš si v tom urobiť statickú stránku aj ju "vnoriť cez DIVy a tak podobne" a stále je to redakčný systém.

má CWS WiWeb 1.0 Alfa budoucnost?
Nemá. Nemáš ujasnené základné pojmy, pod systémom na komplexnú tvorbu webu si predstavujem nejaký editor, vývojové prostredie a pod. Toto je iba ďalší redakčný systém (CMS), ktorý oproti svojim konkurentom vie toho veľmi málo.
peta
Profil
CMS doku-wiki muze, ale nepotrebuje DB. Hlida zmeny, umi indexovat a vyhledavat.
CMS bez vyhledavani je v celku nepouzitelny.
Souhlasim s tim, ze by scripty meli byt chranene prihlasovanim.

Jestli chces, je to uz stara zalezitost a zatim jsem se nedokopal k tomu to predelat...
Myslim, ze to DB vyuziva, soubory ale generuje.
http://peter-mlich.wz.cz/x/rs0/pp-rs0.php

Tohle je tez zajimavy CMS s jednoduchym ovladanim, pro inspiraci
http://navody.c4.cz/quick-cart-instalace

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0