Autor Zpráva
Dabisak
Profil *
Prosím o tip - stavíme web, kde bude velké množství článků, ke každému diskuse, slovník, extranet, časem e-shop... Systém by měl umět rozesílání mailů, spravovat inzerci, vyrábět pdf, nechat si líbit vkládání php skriptů... Prostě spoustu fukncí, peníze nejsou až tak rozhodující.

Na trhu je toho spousta - určitě je tady spousta lidí, co mají s něčím osobní zkušenosti. Hrabu se teď trochu ve visual php, ale zdá se mi to dost komplikované.

Díky moc
RockFire
Profil
Nemám sice žádný nápad na podobný RS, ale myslím, že každý systémm s takovýmto množstvím funkcí bude komplikovaný...
peta
Profil
Dabisak
* velké množství článků, CMS sám o sobě, třeba phpRS, ale s větším množstvím má problémy a je dost odfláknutý zhlediska bezpečnosti
http://návody.c4.cz/redakční-systémy
* diskuse - sama o sobě je vlastní CMS
http://návody.c4.cz/diskuzni-fóra
* slovník - spíš plugin
* extranet je extra internet? ten pojem je dost nepřesný, až budeš vědět, co má přesně znamenat, tak to nápis
* e-shop sám o sobě CMS
Tenhle z nich je takový jednoduchý
http://návody.c4.cz/quick-cart-instalace
* rozesílání mailu - RSS? maily nebrat, ikdyz mnozí píší, že nejlepší jsou obě varianty
* inzerce - sám o sobě CMS
* PDF / RTF na to jsou knihovny třeba pro php, RTF se dá dokonce vyrobit ve wordu a protože je to text, tak CMS může jen doplňovat hodnoty, což už jsem dělal, je to přímá.

Hlavní věc je uvědomit si, že každý plugin je něčí výtvor. A v okamžiku, kdy přestane s jeho obnovou, tak při upgrade CMS ti přestane dána část fungovat. Též při upgrade musíš každý plugin obvykle přeinstalovat.
Třeba tu máme webový portál Plone. Šikovný, jsou pluginy, ale náročný na prostředky, znalosti adminu a všechno. Je velmi komplexně vytvořeny. Prostě z mého pohledu je skvělý. Jen moc žere prostředků a je v pythonu a strašně odfláknutá je webová část. Souborová část je řešena přes Zope a to je prostě skvěle propracované.
Též tu máme velmi šikovný Moodle. Což je spíše systém pro správu Kurzu a předmětů.
Osobně jsem inzertní systém dělal 2x. trvalo mi to každé asi týden. Oba 2 lidí měli rozdílné požadavky a není snadné systém přizpůsobit.

Pár tipů
http://www.volný.cz/peter.mlich/www.htm#msub14

Čili, pokud to teda děláš, tak bych to dělal podobně jako je Plone. Výtvor si něco jako content-type:
image
filé
html_page
inzerát
fórum_téma
fórum_příspěvek
...
Stanov k tomu parametry nastavení, linky na šablony pro view/edit/create. Resp stanov někde seznam metod a ty pád odkazuj na příslušné šablony.
V Plone je třeba dost komplikované řešit vzhled stránky. Takže bych do popisu stránky přidal parametr page-template, podle kterého se stránka rendruje. třeba, když bys chtěl, aby jsi měl složku škola, jeden template, pak podslozku katedra informatiky jiný a pak podslozku laboratoř robotiky další, tak v Plone je to dost nemožné. Jednoduše to jde a to tak, že se musí vytvořit soubor main_template v daně složce, který přepisuje základní renderovaci šablonu. Je to dost na houby, ale jednodušší než vytvářet produkt s template a ten pak instalovat.

Plone má jednu výhodu. Celá databáze je v jediném souboru. Což se velmi dobře zálohuje (máme DB kolem 2-4G, protože tam nahrávali různé PDF). Velmi dobře se to kopíruje na ramdisk. A též má propracovaný systém exportu složek v Zope. Pokud mám tu šablonu i se styly v daném adresáři, tak se to dá celé exportovat a převést do jiného Plone během pár minut.

Plone má též možnost připojení na ftp a daně soubory nahrát přes něj. Což je někdy potřebné než se patlat přes web-rozhraní s 10MB, tak to šoupnu přes FTP.

Co plone nemá je generování HTML. Dobrý CMS umí vygenerovat temporary-html, prostě html stránky. při volání stránky pak pouze přesměruje (třeba přes .htaccess) na html a tím se obejde CMS a portál běží 10x rychleji. Není třeba zapínat spesl kesovani na serverů a pod.

Jinými slovy, prostě si to třeba komplexně celé promyslet.

Moderátor Chamurappi: Diakritika doplněna pomocí Ohákování.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0