Autor Zpráva
Rajce
Profil
Zdravím,
s CMSkem se teprve snažím začít a něco si v něm zkusit. Kolega mi pro jednoduchost doporučil CMS M.S. Chtěl jsem pro to využít jedno "nepoužívané" konto na Webzdarma. Takže podle jednoho návodu jsem rozbalil instalační balíček a přes FTP nakopíroval. Také jsem se pokusil dle návodu založit nějakou MySQL databázi. Bohužel když pak zkusím nahodit instalaci ta v prohlížeči zahlásí akorát chybu:
Database Connection Failed
Error: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) (2002)
Function Performed: CONNECT
Host/DB: localhost/cms
Database Type: mysql

Hádám, že mám teda něco blbě nastavené právě u MySQL, ale v tomhle jsem LAMA. DOpusud jsem dělal stránky jen staticky v HTML a CSS :-)
Tak chci poprosit o nějaký "kopanec", abych věděl jak dál.
THX
Tasartir
Profil
Bude potřeba správně nastavit databázi podle údajů. S MySQL na webzdarma nemám zkušenosti, a v helpu píší jenom
Server: mysql.webzdarma.cz
Uživ. jméno: (naleznete v administrační sekci)
Databáze: (stejné jako uživ. jméno)
Heslo: (vámi zvolené, v administrační sekci jej můžete změnit)

Snad to pomůže aspoň trochu.
Rajce
Profil
2 Tasartir: díky za snahu, ten help jsem také četl :-) a něco na stránkách WZ nastavil

Server mysql.webzdarma.cz
Databáze terezaparilov
Přístupové jméno: terezaparilov
Přístupové heslo: ******* :-)

zvláštníje, že to uřízlo poslední znak z jména domény :-( ale s tím asi nic nenadělám. Pomocí těchto údajů jsem se dostal do administrační části WZ phpMyAdmin a tam jsem vytvořil databázi (dle poposi návodu CMS MS) s porovnáváním na utf8_czech_ci. Tím jsme bohužel v koncích, dál to nejde s chybou kterou jsem již psal :-(
Tasartir
Profil
Rajce
Pokusil jsem se nainstalovat CMS MS na webzdarma, provedl jsem následující kroky:
- založil jsem si na WZ účet
- nakopíroval soubory CMS MS
- v nastavení aktivoval MySQL databázi
(dostal jsem údaje:
Server mysql.webzdarma.cz
Databáze tasartir
Přístupové jméno: tasartir
Přístupové heslo: *** (nechal jsem tam default)
)
- Na adrese http://mysql.webzdarma.cz jsem si zkontroloval, že databáze existuje, a jenom jsem změnil porovnání (collation) na utf8_general_ci.
- Zarazil jsem se na tom, že mi do index.php webzdarma vložil reklamu. V nastavení jsem proto změnil nastavení vkládání reklamy, a index.php nahrál znovu
- instalačním průvodcem CMS MS jsem se proklikal (po zkontrolování zapisovatelnosti adresářů a vytvoření souboru config.php - viz dokumentace) až k nastavení databáze. Tam jsem zadal údaje:
Database host address: mysql.webzdarma.cz
Database name: tasartir
Username: tasartir
Password: *** (tyhle 4 údaje jsou z administrace databáze z wz - viz výše)

Ostatní jsem neměnil, není potřeba.
- Instalační průvodce se úspěšně připojil k databázi a vytvořil tabulky
- ..což je v podstatě hotovo. Tady je výsledek http://tasartir.wz.cz/

Zkus to znovu, a ověř zejména přihlašovací údaje k databázi.
Tasartir
Profil
-- omylem posláno dvakrát.
Rajce
Profil
2 Tasartir: díky ze čas, zkusím to, mě se právě že ani nespustí ten instalační průvodce CMS MS, právě před ním mi to zahlásilo chybu ......také je zvláštní, že měníš porovnávání na utf8_general_ci, já jsem podle jednoho návodu na netu Instalace CMS MS měnil na utf8_czech_ci, asi ten návod nebude tak dobrý jak jsem jej považoval :-(

zkusím tedy tvůj jednodušší postup a snad už se to povede :-D a hlavne přehraju znovu ten index.php

THX

EDIT
takj sem se dostal dál :-) ale stejne instlaci nespustím
Parse error: parse error, expecting `','' or `';'' in /3w/euweb.cz/t/terezaparilova/index.php on line 54

EDIT 2
tak dobrý, akorát jsem musel do prohlížeče zadat natvrdo adresu www.terezaparilova.euweb.cz/install/install.php ...apk instalátor naběhl........holt vždycky je to jen nějaká blbost
Tasartir
Profil
Nejsem znalec co do databází, ale myslím že rozdíl mezi utf8_czech_ci a utf8_general_ci bude naprosto zanedbatelný. (Je vůbec nějaký?)

Ad EDIT:
Ta chyba na 54. řádku u index.php je právě způsobená vloženou reklamou, kterou se webzdarma snaží při stadartním nastavení do indexu vložit. Proto jsem měnil nastavení - vytvořil jsem si prázdný html soubor, a v administraci na webzdarma jsem si nastavil vkládání reklamy do tohohle souboru. Pak je možné index nahrát znovu (nebo z něj reklamu odstranit jiným způsobem, to je jedno).

Ad EDIT 2:
To je řešení. Ale reklamu podle mě budeš muset stejně upravit, jinak ti bude index.php dělat problémy pořád.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0