Autor Zpráva
masterix
Profil *
Dobrý den mám linux server Gentoo s mysql 5.0.26 a posledni dobou z niceho nic zacal server vypadavat.. zatuhne a pomuze jen
/etc/init.d/mysql restart

jenze to pada cim dal casteji.. vsiml jsem si ze kdyz to spadne a zadam do browseru adresu phpmyadmina tak mi napise
#2002 - Server neodpovídá (nebo není spávně nastaven lokální socket MySQL serveru) 


vzdy se slo do phpmyadmina prihlasit a dneska i to vypovedelo sluzbu a po restartu mysql kdyz zadam adresu phpmyadmina
tak to napise

Vítejte...
Pravděpodobná příčina je, že nemáte vytvořený konfigurační soubor. Pro jeho vytvoření by se vám mohl hodit nastavovací skript.
...
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) 


Nevíte co s tim mohu dělat? Všiml jsem si že verze mysqlka 5 je chybová tak možná bych ji mohl skusit upgradovat..

jinak php scripty pisou
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (111) in /srv/www/KIS/include/db_connection.php on line 16
Chyba: Nemohu se pripojit k SQL serveru localhost. 


do prenastavovani se mi poustet moc nechce zvlast kdyz to fungovalo a po restartu vse funguje.. jenze ale jen chvili tak nevim.
masterix
Profil *
jeste
/etc/init.d/mysql restart

vypise
* Stopping mysql ...
* Stopping mysqld (0) [ ok ]
* Starting mysql ...
* Strange, the socket file already exist in "/var/run/mysqld/mysqld.sock"
* it will be removed now and re-created by the MySQL server
* BUT please make your checks.
* Starting mysql (/etc/mysql/my.cnf) [ ok ]
masterix
Profil *
tak phpmyadmin uz funguje v config.inc.php byl nakej spatnej znak ale netusim jak se tam dostal ^^
Kajman_
Profil *
Třeba se už loučí hdd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0