Autor Zpráva
SMO
Profil
Ahoj,
na webu: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1026 jsem si přečetl pěkný návod jak zálohovat data z jedné tabulky do druhé, pomocí trigru. Postupoval jsem podle návodu. Skončil jsem u dotazu, kdy chci vytvořit trigr. Dotaz níže hlási chybu: #1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 8.
Prosím o radu. Ď.

create trigger tr_ukoly
after insert on uk_ukoly
for each row
begin
  insert into uk_ukoly_zaloha (datum, firma, typ, popis, cas_od, cas_do, cas_trvani,
                               castka, neuctovat, vyuctovano, uzivatel, vytvoreno)
  values (new.datum, new.firma, new.typ, new.popis, new.cas_od, new.cas_do, new.cas_trvani,
          new.castka, new.neuctovat, new.vyuctovano, new.uzivatel, new.vytvoreno);
end;
Kajman_
Profil *
Musíte si změnit delimiter, aby db věděla, který středník je součástí triggeru a který už ne.
SMO
Profil
A na co ho mám nastavit? Na prázdný řetězec? Nastaveno mám ; jak používám v dotazu.
SMO
Profil
Aha, delimiter je třeba nastavit na // a za end dát // místo ;. Díky za info, už to funguje. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0