Autor Zpráva
xadam
Profil *
Zdravim,
Chcem sa spytat na jednu malickost. Vytvaram e-shop s moznostou publikacie cms obsahu a chcem aby to bolo troska univerzalne riesene pre jednotlive typy obsahu.
Stojim pred problemom, ako spravit relacie medzi jednotlivymi typmi obsahovych typov. Chcem aby som si mohol vytvorit typ obsahu napriklad clanok, galeria, alebo produkt. Kazdy z tychto typov moze byt multijazycny. Potrebujem aby som si vedel vyskladat typ obsahu (nieco ako ciselnik) z nejakych vopred dostupnych poloziek (polozky skor datove). Napriklad budem mat dostupnu polozky nadpis, popis, cena, skladove mnozstvo, parametre, obrazky atd...

Napriklad ked budem chciet vytvorit clanok, spravim ho z nejakeho typu obsahu ktory si vopred navolim a po tom vyberiem ze idem robi clanok. Tak isto je to s produktom. Neviem sa vysomarit z databazovych relaciii, ako to spolu previazat aby to mohlo byt univerzalne.

Chcel by som to nejak takto : mam tabulku ciselnik typov (content types) a typove tabulky (datove typy, tzn ze mam pre kazdy typ ako varchar int, decimal()... nejake tabulky z dvoma poliami id , polozka(urciteho datoveho typu)). Potrebujem navrhnut ako sa to bude cele spravat.

Viem ze tazke riesenie, ale ked tak predsa len na precvicenie logiky :) Skuste reagovat.
xadam
Profil *
do svojho e-shopu potrebujem vyrobit content types, typy obsahu. Malo by to fungovat tak ako klasicky ciselnik formularov, nieco ako riesi SAP, alebo ine komercne sw. Teda aby som si vedel vyskladat nejaku sablonu pre vyplnanie formularov pri tvorbe konkretneho typu obsahu
Napadlo ma to koli univerzalnosti ...
Inak dosiel som na to ze budem potrebovat asi vyclenit nejake datove typy ktore budem chciet v tom pouzivat a podla toho pre kazdy datovy typ spravit zvlast tabulku a poprepajat to nejako s tabulkou ciselnikov...
alebo suborom tabuliek ktore spolu bud nies informaciu o tom ze s cim konkretne suvisi jeden konktrtny content type

Mate niekto nieco podobne riesene, nenapada vas nieco ?
Mastodont
Profil
Něco podobného má Drupal v podobě CCK, ale tam to údajně budou přepisovat. Jinak uvažuješ na úrovni komerčních CMS typu Bea Weblogic nebo Oracle UCM, a to už ti tady asi nikdo radit nebude :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0