Autor Zpráva
Amunak
Profil
Nejsem sice na úplně správném fóru, ale kolega it123inspiroval...

Můj problém je takový:
Mám jeden sešit s dvěma listy. V jednom mám seznam jmen a k nim stav. V druhém listu mám vždy jméno a nějaká další data. A já teď potřebuji dostat ten stav z listu 1 do listu 2 tak, aby se i po jiném setřídění (filtrování) zobrazovaly správná data a aby byly buňky propojené, že se ukážou správně i po změně.
_es
Profil
Amunak:
Môžeš použiť odkazy aj na iné hárky a na také veci nájdeš v Exceli niekoľko funkcii, napríklad VLOOKUP.
Amunak
Profil
_es:
Môžeš použiť odkazy aj na iné hárky a na také veci nájdeš v Exceli niekoľko funkcii, napríklad VLOOKUP.
Mohl bys to prosím trochu konkretizovat, jak na to? :) Díky.
_es
Profil
Amunak:
Ako zapísať odkazy na iný hárok (list) si určite nájdeš aj sám.
To isté aj pre popis funkcie VLOOKUP.
Napríklad pomocou nej dokážeš zistiť:
V prvom stĺpci je v nejakom riadku hodnota x.
Aká je hodnota v druhom stĺpci na tom istom riadku?
Teda asi niečo také, čo potrebuješ ty.
Amunak
Profil
_es:
Jo, díky, mám to, ale problém je v tom, že se to celé nějak zblblo. Někde to funguje jak má, ale jinde to zase vrací na výsledky něčeho, co vůbec neexistuje. Můžu si třeba jako hledaný řetězec zadat nějaký blábol, a ono mi to stejně vyhodí to, co je na jiném řádku. Jakoby tu funkci řádky vůbec nezajímaly... :-D
_es
Profil
Amunak:
Můžu si třeba jako hledaný řetězec zadat nějaký blábol, a ono mi to stejně vyhodí to, co je na jiném řádku.
Treba zadať posledný nepovinný (štvrtý) argument 0 alebo FALSE (možno nejaký lokálny názov hodnoty FALSE).
Amunak
Profil
_es:
Proboha, já jsem idiot... To byl jediný argument, kterému jsem nerozumněl, ale říkám si, že je nepovinný atd., tak asi nebude moc důležitý... No a takhle to dopadlo. Takže tisíceré díky za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0