Autor Zpráva
Sirius
Profil
Čau,

mám v DB uložené záznamy a u nich datum vložení s datovým typem DATE. Potřebuji v SQL dotazu vybrat záznamy mezi dvěma datumy, ale vůbec se mi to nedaří.

Zkoušel jsem požadovaná data zadat ve formátu YYYY-MM-DD, když se nedařilo tak jsem v PHP převedl na Unix time a v SQL použil FROM_UNIXTIME, ale také bez výsledku.

Pro zadání intervalu jsem použil BETWEEN ... AND ..., ale i různé spatlaniny, které snad ani nemohli dělat to co potřebuju. Stále bez výsledku.

Ty dotazy trvají asi 60x dýl než dotazy bez zvoleného intervalu a navíc nic nevrátí (ale asi taky neselžou, jinak by - předpokládám - mysql_query() or die ukončilo zpracování stránky).

Prosím o radu, fakt už nevím co dělám blbě.
Nox
Profil
mysql error? příklad query?

šel jsem to zkusit a
select * from table where column between '2009-01-01' and '2009-10-05'
funguje úplně v pohodě
Sirius
Profil
Nox:
Ok teď se snažím pochopit proč mi to hodinu nefungovalo...

Příkaz se předtím provedl, ale trval zatraceně dlouho a nevrátil žádná data, ani žádnou chybu to nevracelo.

Já jsem ty hodnoty ukládal do proměnné, takže je možné, že jsem zapomněl přidat uvozovky v SQL příkazu, ale už si nepamatuju, jak jsem to tam předtím patlal. Proto jsem neuvedl ani query, jelikož jsem jich za tu dobu vyzkoušel opravdu hodně a žádná nefungovala.

Díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0